İkili ilişkilerde en büyük isteklerden bir tanesi karşı tarafın aklından çıkmak istememektir. Özellikle kadınlarda iç güdüsel olarak oluşan bu istek, erkek arkadaşını kendine ait tutma hissiyle pekiştirilmektedir. Yani bir kadın flörtünün her an aklında kalıp diğer hem cinslerinin araya girmesini engellemek istemektedir. Ayrıca bu sebeple erkek arkadaşından sürekli ilgi görüp mutluluk yaşamak istemektedir. Yazımızda konu aldığımız karakterde bir kadın, erkek arkadaşlıyla arasında oluşan köprüye kimseyi dahil etmek istememektedir. Sizde şu an bu içeriğimizi okuyorsanız muhtemelen erkek arkadaşınızın sürekli aklında kalmak istiyorsunuz demektir. Yine her zaman olduğu gibi yabancı ve yerli kaynaklardan edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca belirli bir kaç taktiği sizlere sunmak istiyoruz. Şimdi gelin Bir Erkeğin Aklından Çıkmamak İçin Neler Yapılabilir? bir göz atalım.

Erkeğin Sürekli Seni Düşünmesi İçin Yapılabilecekler, Akılda Kalma Yöntemleri

İyi Giyinip Fiziğine Dikkat Etmek: Evet bunu duyduğunuzda gerçekten kabul edilmesi zor bir madde olarak görüyor olabilirsiniz. Hatta beni fiziğim ve güzelliğim için seven adam hiç sevmesin diyebilirsiniz. Fakat hayatın gerçekleri maalesef bu şekilde ilerlemiyor. Erkeğin doğasında çoğunlukla önce bir dıştan gözlemleyerek etkilenme söz konusudur. Aslına bakarsanız bu hayvanlar için bile bu şekilde ilerlemektedir. Yani sizin kendinize bakıyor olmanız erkek arkadaşınızın etkilenmesi için ve sizi aklından çıkaramaması için bir yoldur.

Fazla İlgi Vermemek: Pek sevdiğimiz bir tabir olmasa da buna ‘ucundan göstermek’ de denebiliyor. Yani erkek arkadaşınızdan ya da flörtünüzden gerçekten çok hoşlanıyor olsanız bile bunu fazla belli etmeyebilirsiniz. Tabii bu yöntem herkesin uygulayabileceği bir yöntem değildir ve kimi kadın duygularını gizleyemez. Yazdıklarına kısa (‘tamam,öyle olsun,oldu o zaman’ gibi kelimeler asla kullanmamalısınız) ama anlamlı cevaplar vererek bir gizem bırakabilirsiniz. Kabul etseniz de etmesiniz de erkeğin doğası bu tarz şeylerden etkilenmeye oldukça müsaittir.

Hamarat Görünmek: Bu da günümüz şartlarında artık pek kabul görmese de bu yazıya başlarken hayatın içinde olan şeyleri konuşacağımızı söylemiştik. Haklısınız günümüz yaşantısında her iş paylaşılarak yapılmaktadır. Fakat bir erkek ev işlerini iyi yapan, güzel yemekler yapan ve hayattaki pek çok sorununa müdahil olan kadınlardan etkilenmekte ve aklından çıkarmamaktadır.

Doğal Olduğunu Hissettir: Bir erkek ilişki de ne kadar saf gibi görünsede aşırıya kaçan yapmacık tavırları anlar ve ilişkiyi fazla uzatmak istemez. Kadınlar bazen erkek arkadaşlarının yanında çocuksu ve saf hareketler sergilemek isteyebilir. Bunlar gayet normaldir ve bunu pek çok kadın yapar. Fakat bahsetmek istediğimiz gibi sizler başlı başına her hareketinizi farklı yansatırsanız (bunun sebebi belki daha ilgi çekici olmaktır) bu bir yerden sonra patlayacaktır. Ancak eğer siz erkek arkadaşınızın yanında normal hayatta olduğunuz gibi davranırsanız bu onda ‘beni gerçekten seviyor ve benim yanımda bütün doğallığı ile bulunup hatalarını saklamıyor’ mesajı uyandırır. Sizin sevdiğinizi düşünen bir erkekte kolay kolay aklından sizi çıkaramaz.

Bir Erkeğin Beni Sürekli Düşündüğünü Nasıl Anlarım?

Çeşitli platformlarda gözlemlediğimiz kadarıyla kadınların merak ettiği bir diğer konuda budur. Fakat başlangıçta şöyle söylemek isterim ki her erkek farklıdır. Bu nedenle burada yapacağımız yorumlar asla her seferinde tam isabet olamaz. Fakat size yol gösterici olması açısından bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

  1. Sizinleyken bile sürekli her konuşmasında sizinle ilgili olan planlardan bahsetmesi
  2. İmkanı Dahilindeyken, Her attığınız mesaja veya aramaya dakikalar içinde cevap vermesi
  3. Size ufak sürprizler hazırlaması ( bu farklı bir konu olarak gözükebilir. Fakat unutmayın ki size bir sürprizi ancak aklında sürekli sizi geçiren biri yapar.)
  4. Özel Günlerinizi Asla Unutmaz

Bu liste uzayıp gidebilir. Fakat araştırma yaptığımız kaynakların ortak sonuçları başta bu maddelere dayanmaktadır.

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Diğer pek çok içeriğimiz de bahsettiğimiz gibi bir erkeğin sizden bir kez soğuduğunu anlarsanız işiniz zor demektir. Bir erkek bir kere soğumuşsa ve tekrar geri dönse bile bu genellikle sağlıklı bir ilişki olmaz. Tabii ki bütün erkekleri bu kategoriye almıyoruz fakat çoğunluk olarak durum maalesef bunu göstermektedir. Sizden soğuyan bir erkek ile haftalar hatta aylar sonra tekrar konuşmaya başlasanız bile ilk başlarda belki tekrar ümitleneceksiniz. Fakat geçen zaman içinde size olan ilgisinin yetersiz geldiğini farkedecesiniz. Yazımızı okuyup olumsuz düşüncelere kapılmanızı istemem. Siz yine de içinizdeki o hevese sahip çıkamıyorsanız kesinlikle dikkatli şekilde denemelisiniz. Unutmayın ki aşk bu dünyadaki en güzel duygulardan biridir.

Öncelikle yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bir Erkeğin Aklından Çıkmamak İçin Neler Yapılabilir? tarzı yazılarımızı okumak isterseniz buraya basmanız yeterli olacaktır.