Farkında mısınız bilmiyorum fakat pek çok kadın özellikle son dönemde bir konudan fazlasıyla yakınıyor. Bu yakınmanın ana başlığı ‘düne kadar beni sevdiğini söyleyen ve bunu belli eden adam bugün benden ayrılmak istiyor‘. İşte bu noktada kimi zaman farkında olamıyoruz ancak karşımızdaki kişinin bazı hâl ve hareketlerinden ileri ki dönemde nelerle karşılaşabiliriz bunu anlamak mümkün olabilir.Yazının asıl ayrıntısına girmeden önce belirtmek isterim ki dünyada milyarlarca erkek ve kadın yaşıyor. Bu nedenle her söylediğimizin doğru olma ihtimali maalesef yok. Fakat biz çeşitli kaynaklardan(yabancı kaynaklarda dahil) topladığımız verileri ortalama bir ilişki üzerinden sizlere paylaşacağız. Kafanızda ki soru işaretlerini elimizden geldiğince gidermeye çalışacağız. Şimdi lafı fazla uzatmadan gelin Gerçekten Bitiren Erkek Nasıl Davranır Bitiren Erkek Geri Döner mi? bir bakalım.

Gerçekten Bitiren Erkek Nasıl Davranır?

Sizler için daha aydınlatıcı olması açısından temel 5 maddeyi açıklamaları ile birlikte eklemeyi tercih ediyoruz;

  • Eskisi Kadar İlgilenmemek; Kafasında gerçekten bitiren erkek ilk öncelik olarak artık eskisi kadar ilgilenmez. Bunu ilk maddeye yazmayı tercih ettik çünkü bir kadın kendisine verilen ilginin düzeyini rahatlıkla anlayabilir. Önceki durum ile şuan ki durumu mukayese edebilir. Evet bu üzücü bir durum ama artık ilgi duymayan erkek sizinle eskisi kadar konuşmayacak,buluşmayacak ve sürekli işi olduğunu söyleyip sıyrılmayı deneyecektir. Bazen gerçekten haklı gerekçeler olsa da bu bahanelerin artması bir şeyin işareti manasına gelecektir. Artık size eskisi kadar ilgi duymamasının…
  • Hassas Olunan Olaylarda Artık Bir Rahatlık Takınması; Bir çok farklı kaynağa göz attık. Bunların arasında yerli olduğu kadar yabancı dilden Türkçeye çevirdiklerimizde oldu. Size açıkça şunu söyleyebiliriz ki artık sizi eskisi kadar sıkmayan bir erkek ilgisini kaybetmeye başlıyor demektir. Evet bir insanı sıkmak hiç hoş bir şey değil. Fakat siz sonuçta böyle bir erkek ile birlikteyseniz bu onun doğuştan gelen bir yapısıdır ve değişmesi bekelenemez. İşte böyle bir ilişkide artık size daha az karışmaya başlaması bir sorun olduğunun işaretidir. Bu duruma şöyle örnekler verebiliriz;
  1. Öncesinde giyilen pek çok kıyafete yorum yapan ve hatta karışan erkek arkadaşınız artık hiç ilgilenmez olur.
  2. Arkadaşlarınız ile gece geç saatlerde dışarıdayken her 10 dakika da bir sizi arayan çocuk artık belki sadece bir kez arar.
  3. Sorununuz olduğunda sizi zorlayıp bu sorunu öğrenmeye ve çözmeye çalışan partneriniz artık bir iki kez sorup kestirip atar…

Bunlar gibi pek çok madde ekleyebilriz.

Bitiren Erkeğin Takındığı Diğer Tavırlar

  • Buluşmaktan Kaçınmak; Öncesinde sürekli sizinle buluşmak isteyen erkek arkadaşınız artık anlamsız şekilde bahane üretiyordur. Bahsettiğimiz gibi, sizin için kilometrelerce gelen kişi gitti ve yerine sizden kaçan tavırlar takınan biri geldi. Bu sorununuzu kendisine yöneltmeye çalıştığınızda ise klasik cevabı alırsınız. ‘Şu dönem (sorunların,işlerim,ailevi problemlerim) var.’ Fakat siz artık sorununun bundan daha büyük olduğunu farkettiniz. Tehlike çanları çalmaya başladı…
  • Ufak Sorunlardan Büyük Kavgalar Çıkarmak; Öncesinde gülüp geçtiğiniz problemler artık büyük bir sorun haline dönüşmüştür. Hatta bu problemleri daha da büyüten erkek arkadaşınız artık ayrılmanın ikiniz içinde daha hayırlı olacağını söyler. Tabii ki de siz şok geçirirsiniz. Fakat tahmin ettiğiniz gibi bu ayrılmaya bir kılıf bulmaktır.
  • Ara Vermek İstemek; Birbirinizi yıprattığınız söyleyip ilk fırsatta ara vermek isteyen bir partner çoktan kararını vermiş demektir. O zaten ayrılmak istiyor. Ara verelim demesi bak beni bırakıp gittin demenizin önüne geçmek. Bir süre böyle zaman geçirip sonrasında aranızda oluşacak soğukluk ile hayatınızdan tamamiyle çıkmak.

Bitiren Erkek Geri Döner mi?

Merak edilen bir diğer soru ise budur. Bitiren erkek geri döner mi? Evet, her ne kadar hayatınızdan çıkmış olsa da ne yaparsanız yapın unutamadınız. Onca anılarınız aklınıza gelip durdu ve ne olursa olsun hep geri dönmesini beklediniz. Siz gerçekten aşkına sadık bir insansınız fakat buna karşılık bulabilecek misiniz?

Erkek özelinde konuşacak olursak. Sizin çevrenizde gözlemlediğiniz ve genel olarak görünen ortalama ise çoğunlukla geri döndüğüdür. Üstelik sizin ekstra bir çaba göstermenize bile gerek yoktur. Fakat bu geri dönüş gerçekten tekrar mutlu olmak için mi yoksa boşta kalmamak için mi? Yapılan ilişki testlerinde genellikle görülen olay geri dönen erkeğin kısa süre sonra aynı tavırlarla tekrar gitmesidir. Bir kere biten bir ilişkide eski samimiyeti yakalamak maalesef çok zor oluyor. Evet imkansız değil ama böylesine kötü bir ayrılık zamanı geldiğinde tekrar tartışma konusu oluveriyor. Burada ki asıl olay ise erkeğin dönmesinden ziyade kadının çokça sefer bu geri dönüşü kabul edip tekrar ve tekrar sıkıntı ve depresyon yaşamasıdır. Bir erkek geri döndüğünde ve sizin değerinizi anca anlayabildiğini söylediğinde bir süre dikkatli olmalısınız. Ya tekrar size ilgi verip kazanmaya çalışıyor. Ya da gerçekten pişmanlık yaşayıp sizinle tekrar barışmak istiyor. Bu aşamadan sonrası tamamen sizin hislerinize ve mantığınıza kalmış durumda.

Bir Erkek Neden Sessiz Kalır?

Bu konu için sizlere ayrı bir başlık açmak istedik. Çünkü çok fazla sorulan ve çok fazla farklı yorumu olan bir soru. Bizler ise yeniden ortalama kanıyı sizler ile paylaşacağız. Belirtmek istiyorum ki sessiz kalmak yukarıda belirttiğim nedenlerin dışında kalmaktadır. Çünkü sizinle yaşadığı bir problemde sessiz kalarak sizi kaybetmek istemeyen bir erkekte olabilir. Ya da bir an önce bıkıp gitmenizi isteyen bir erkekte…

Bunu anlamanın en iyi yolu test yöntemidir. Ayrıca bu çokta kolaydır. Aranızda yaşanan bir tartışma sonrası sesini çıkarmayan ve haklı olduğunuzu dile getiren bir erkek büyük oranda sizi kaybetmek istemiyordur. Tabii bu durum aldatma gibi bir kuşkuya sahipseniz ve erkek susuyorsa tam tersi bir orandadır. Fakat siz sürekli gündelik konular üzerine konuşmaya çalışsanız bile çok kısa cevaplarla geçiştiriyorsa. Yazdığınız mesajlara uzun süre sonra bakıyorsa maalesef yıldırma politikası uyguluyordur. Biliyorsunuz ki yıldırma politikası insan psikolojisinde ve iş hayatında çok fazla uygulanır. İşçiyi kovup tazminat ödemek istemeyen iş veren işçiye yüklenir, mobbing uygular ve pes etmesini sağlar. İlişkinizde de karşı taraf sesiz kalarak artık sizin bıkmanızı bekliyordur.

Sessiz kalmak seven birinin en güçlü kozu olabilirken, uzaklaşmak isteyen birinin ise en büyük bahanesidir.

Ayrılmak İsteyen Erkeğe Nasıl Davranılmalı?

Baştan belirtmek istiyoruz ki, ayrılmak isteyen bir erkek çok düşük ihtimal ile gerçekten sevdiği için geri dönecektir. Ya da size geri dönmüş gibi görünüp birkaç hafta sonra tekrar eskisi gibi olacaktır. Kafasında düşündüğü şeyleri uygulamak için zaman kaybetmek istemez ve sizi kafasında koyduğu konumda bırakıp gider.Ufak şanslar verilip ilişki tartılabilir. Ancak fazla zorlamanın kimseye yararı olmayacaktır. Hem sizin hemde karşınızdaki kişinin daha fazla üzülmesini ve yıpranmasını istemiyorsanız fazla uzatmamalısınız. Unutmayın kimse vazgeçilmez değildir.

Bu yazımızda Gerçekten Bitiren Erkek Nasıl Davranır Bitiren Erkek Geri Döner mi? adlı yazımıza yer verdik. Bazen ufak yorumlarımızı, genelde ise yerli ve yabancı kaynaktan topladıklarımızı sizlerle paylaştık. Unutmayın ki burada yazılanlar sizlere ancak bir bakış açısı kazandırabilir. Yine bütün iş sizin vereceğiniz karar ve inandığınız şeylerdir. Bu gibi içeriklerimizi takip etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.