Kapalı mekanlarda ve evde içilen sigara gerçekten kötü ve rahatsız edici koku bırakıyor. Sigara kullanmayanlar ve bazen kullananlar içinde çok rahatsız edici bir durum olabiliyor. Heleki evde çocuğunuz varsa bilinçli olmalısınız. Yanında veya onun koku alabileceği gibi durumlardan uzak durmalısınız. Ne kadar sigara içerken evi halandırsanızda o koku eve, eşyalara ve duvarlara siniyor. Bu nedenlede kötü kokusunu yaymaya devam ediyor. Böyle sürekli sigara kullanıyorsanız evinizde kokusunu düzenli bir şekilde gidermelisiniz. Yoksa o rahatsız edici kokuyu çıkarmak sizin için çok zor olacak. Bunun için Sigara Kokusu Evden Nasıl Çıkar Nasıl Giderilir yazdık. Bu rahatsız edici ve zararlı kokudan kurtulma yolları neler? Bu kokuyu gidermenin birçok yolu var. Kısacası onlara göz atalım.

Evde Sigara İçtim Kokusu Nasıl Gider

Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu Karışımı

Biliyoruz ki ev temizliklerinde olmazsa olmaz annelerimiz sirke kullanıyor. Neredeyse dezenfektanların başında geliyor. Kabartma tozu ve elma sirkesini karıştırarak sigara içilen bölgelerden kullanabilirsiniz. Bir bardağın içine kabartma tozunu dökün. Daha sonrasında sirkeyi yavaş yavaş ekleyin ki çok köpürmesin. Bu karışımı yaptıktan sonra sigara içilen bölgeye koyun. Sigara kokusunu aldığını fark edeceksiniz.

Kahve

Kahve olmazsa olmaz bir sıcak içeceğimizdir. Sabahları ayılmak için, akşamları ise uykuyu bastırmak için bire bir. Sigara içilen bölgelere kahve veya kahve çekirdeği koyabilirsiniz. Bu kokuyu çekecektir. Küçücük bir yuvakar kaseye kahve koyabilir veya tül keseler içine biraz kahve çekirdeği yerleştirin. Böylece o rahatsız kokuyu bastıracaksınız.

Sigara İçilen Odaya Portakal ve Limon Parçaları Koyun

Sigara içtiğiniz odaya en doğal yöntemlerden biri limon ve portakaldır. Limon ve portakalı dilimledikten sonra sigara içilen odaya koyun ve kokunun gittiğini göreceksiniz. Tabi bunu koyduktan 2-3 gün sonra alın. Arada kontrol edin ki küflenip kötü koku vermesin.

Odadan Sigara Kokusu Nasıl Çıkar

Kokulu Mumlar

Kolaylıkla bulabileceğiniz birçok kokulu mum bulunuyor. Bunlar kahve, meyve, vanilya ve çikolata kokulara sahipler. Buda sigara içtiğiniz odada kokudan kurtulmanıza bire bir yarayacak bir yöntem. Hem bu hoş kokularla kötü kokuyu yok edeceksiniz. Hem bu size görünüş olarak da dekorasyon olarakta seveceğiniz bir yöntem olacak.

Koku Giderici Ürünler

İnternetten veya marketlerden bulabileceğiniz bazı koku giderici ürünler de işinize yarayabilir. Bu hava ferahlatıcı koku veya sigara giderici koku spreyleri gibi ürünlerde size fayda sağlayacaktır. Birçok koku seçeneği ile evinizi ferahlatacak.

İzmariti Hemen Dök Kül Tablalarını Dolu Tutma

Sigarayı döktüğünüz kül tablası veya çay tabaklığı olur, nereye dökerseniz onu kesinlikle biriktirmeyin. Hemen içtikten sonra boşaltın. Durması veya birikmesi durumunda daha da çok kötü koku yayacaktır. Yani bu kötü kokunun kalmasının en büyük nedeni uzun süre kalan izmarittir. İçtikten sonra hemen boşaltın.

Eldeki Sigara Kokusu Nasıl Geçer

Sigara içenlerin en büyük dertlerinden biri ise elde parmaklara kalan kötü koku. En büyük problemden biride bu kokunun ısrarlı bir şekilde kalıcı kalmasıdır. Bu kokuyu geçirmek için elinizi bol bol sabunla veya şampuan ile çitileyin. Detaylı bir yıkama yapın. Ardından kolonya, tıraş losyonu veya dezenfektan gibi ürünler sıkın ve elinizi güzelce ovalayın. Bu yöntemler sayesinden elinizde kalan kötü kokuyu giderebilirsiniz.

Sigara Kokusu Evden Nasıl Çıkar Nasıl Giderilir yazdık. Son olarak diğer yazılarımıza anasayfamızdan göz atabilirsiniz.