Telefonda görüşme yaparken en çok merak edilenlerden bir tanesi de görüşme sırasında başka bir kişi ararsa arayanı görebilir miyim? Çünkü normal bir konuşma sırasında önemli bir telefon bekliyoruzdur ve o sırada meşgul çalabilir. Bu durumda görmeyip, bu durumdan haberdar olamayız. Böyle durumlar için Telefonla Konuşurken İkinci Arayanı Gösterme Nasıl Görebilirim sorusunu ele aldık. Çünkü yoğun bir iş temponuz varsa birçok telefon görüşmesi gerçekleştirirsiniz. Buna da ayak uydurmanız gerekiyor. Böylece görüşme sırasında arayanı görerek habedar olup ona göre işinizi yönlendirirsiniz. İşte bu durumda birçok kişi telefonu meşgul olsa dahi arayanı görmek istiyor. Bu yüzden rahat olun telefonunu meşgulken arayanı görmek mümkün.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Kod Tuşlayarak Telefonla Konuşurken Diğer Arayanı Görme

Telefonla konuşurken diğer bir arama geldiğinde onu görmek için çok kolay bir kod ile ayarı açabiliriz. Bu yöntem de kodu yazarak çağrıyı bekletmeyi aktif hale alacağız. Böylece telefonda görüşürken ikinci arayanın numarasını görebileceksiniz. Bu basit yöntem ile görüşme esnasında hattınıza gelen aramayı görebilecek ve hatta bekletebileceksiniz.

Bunu yapmak için telefonunuzun arama kısmana gelerek “*43#” yazdıktan sonra arama tuşuna basın. Böylece arama yani çağrı bekletme işlemini aktif hale getirmiş olacaksınız.

Eğer ki çağrı bekletme işlemini kapatmak istiyorsanız. Bu durumda yine arama ekranına gelerek “#43#” yazdıktan sonra arama butonuna basarak kapatabilirsiniz. Böylece kapalı olacaktır.

Son olarak eğer açık veya kapalı olduğunu bilmiyorsanız. Arama ekranına gelip “*#43#” yazdıktan sonra arama tuşuna basarak. Çağrı bekletmenizin açık veya kapalı olduğunu öğrenebilirsiniz. Yani hangi durumda açık mı kapalı mı bilmiyorsanız, bu adımı uygulayın.

iOS Telefonlarda Çağrı Bekletme Diğer Arayanı Görme

Aslında iOS ve Android arasında çok bir fark yok. Ufak bir farklılar var. iphone telefonunuzda çağrı bekletme, telefonla konuşurken ikinci bir aramayı görmeyi aktif hale getirmek.

Telefonla Konuşurken İkinci Arayanı Gösterme Nasıl Görebilirim

Yukarıda bulunan görseli takip ederek işlemi aktif hale getirebilirsiniz.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Girdikten sonra “Telefon” butonuna tıklayın.
  • “Arama Bekletme” tuşuna tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Android Telefonda Çağrı Bekletme İkinci Aramayı Görme

Telefonla Konuşurken İkinci Arayanı Gösterme Nasıl Görebilirim

Android telefonunuzda yukarıda ki görseli takip ederek, çağrı bekletme işlemini aktif hale getirebilirsiniz.

  • Telefonunuzun rehber kısmına girerek sağ üst köşede bulunan “Daha Fazla” seçeneğine girin.
  • Daha sonra açılan menüde “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Arama ayarları sayfasında bulunan “Diğer Ayarlar” butonunu tıklayın ve karşınıza çıkan yerde “Arama Bekletme” seçeneğine tıklayıp açabilirsiniz.

Telefonunuz Kapalıyken Kimin Aradığını Nasıl Öğrenebilirim

Şarjınız bitti telefonunuz kapalı veya kafanızı dinlemek için kapattınız. Bu durumda telefonunuzu açtığınızda sizi aramış olanları görebilirsiniz. Fakat bunun için her operatörün farklı bir şekilde açıyorsunuz. Hangi operatörü kullanıyorsunuz ona göre işlem gerçekleştireceksiniz.

Türk Telekom hattı kullanıyorsanız, “ACIK” yazarak “5555“e mesaj atarak arayanı bil servisine abone olacaksınız. Böylece telefonunuz kapalıyken arayan numaraları göreceksiniz.

Turkcell hattı kullanıyorsanız, “KIM” yazarak “2200“a mesaj atarak arayan kim servisine abone olacaksınız. Bu durumda telefon kapaylıyken açtığınızda gelen aramaları göreceksiniz.

Vodafone hattı kullanıyorsanız, “ARAYANKIM” yazarak “8000“a mesaj atarak arayan kim servisine abone olacaksınız. Böylece telefonunuz kapalıyken sizi arayanları görebileceksiniz.

Çağrı Bekletme Nedir? Ne İşe Yarar?

Çağrı bekletme özellikle çok fazla telefon görüşmesi yapan, yoğun iş temposuna ayak uydurmaya çalışan kişiler için bir numaralı kullanılması gereken özelliktir. Çünkü Çağrı Bekletme özelliği sayesinde meşgul olan telefonunuzun meşgulken yapılan aramanın kimden geldiğini görebiliyorsunuz. Böylece sizi kimin aradığını öğrenmiş oluyor ve arayan kişinin telefonunu açabiliyorsunuz.

Telefonla Konuşurken İkinci Arayanı Gösterme Nasıl Görebilirim yazdık. Diğer yazılarımıza göz atmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.