Herkesin canlı yayın yapıp kendisini ispatlayabileceği platformların en güçlüsü kuşkusuz Twitch’dir. Herhangi bir yaş kısıtlaması veya katalog kısıtlaması olmadan bu platform üzerinden insanlara ulaşabilirsiniz. Hâl böyle olunca uygulama kendi popüler üyelerini yaratmaya başlıyor. Özellikle bu popüler kullanıcıların yaklaşık %80’i kadarı 16-24 yaş aralığında olmaktadır. Bugünkü yazımızın konusu olan yayıncı ve aynı zamanda Youtuber Doğukan ‘Adal’ hakkında sizleri sıkmadan kısa kısa bilgilendirmelerde bulunacağız. Şimdi gelin fazla uzatmadan Twitch Doğukan Adal Kimdir Kaç Yaşında? göz atalım.

Minecraft Doğukan Adal Kim? Nereli?

Doğukan Adal Amerika‘da büyümüştür. Daha sonrasında Türkiye’ye gelmiştir. Aktif olarak Twitch platformuna çoğunluğu Minecraft oyunu olmak üzere içerik üretmektedir. Oyun oynuyor olsa da son derece yüksek mizah seviyesinde yayın yapmaktadır.Hatta bazı kendine özel espirileri vardır ki bunları sadece sıkı takipçileri anlayabilir. Türkiye’de en çok izlenen Minecraft kanallarından biri olmasının yanı sıra en çok abone sayısına sahip yayıncılardan biridir. Belirtmeliyiz ki abone olmak takipçi olmaktan farklı bir olaydır. Kendisinin kişisel bilgilerinden bahsetmemiz gerekirse, memlekeri Bursa’dır. Tam olarak ne okuduğu bilinmiyor olsa da Üniversite 2. sınıf öğrencisidir. Bunun yanı sıra ortalama olarak her gün saat 20:00 gibi canlı yayın yapmaktadır.

Doğukan Adal Youtube ve Twitch Yolculuğu, Takipçi Sayısı

Adal, her iki platformu da aktif olarak kullanmaktadır. Twitch’de 511.000 civarı takipçisi bulunmaktadır. Bir o kadar takipçisi de Youtube üzerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 1 Aralık 2019 tarihinden beri Youtube’a içerik üretmektedir. Burada abone sayısına göre gayet yüksek beğeniler ve kaliteli içerikler üretmektedir. Bunun yanı sıra Twitch’te de gittikçe yükselen bir grafiğe sahiptir. Hatta öyle ki platformun en popüler kişilerinden olan Jahrein ile bile yaptığı yayınlar olmuştur.

Adal Kaç Yaşında? Discord Adresi Nedir?

Kendisi hakkında en çok merak edilen soruya buradan açıklık getirmek istiyoruz. Doğukan Adal günümüz itibariyle tam 20 yaşındadır. Pek çok sosyal mecrasında bunu belirtmiş olsa da biz amme hizmeti olarak site okurlarımıza mümkün olan tüm içerikleri detaylı olarak sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca Discord sunucusunda kendisi ile muhabbet etme ihtimalini yakalamak isterseniz Adalances adlı hesaba katılabilirsiniz. Anlık olarak 100.000 üzeri üye bu grubun içindedir.

Minecraft Nedir?

Madem böyle bir yayıncıyı buraya kadar tanıdınız. Şimdi, hiç bilmeyenler için kısaca Minecraftı sizlere tanıtmak istiyoruz. Minecraft bloklarla kendi evreninizi oluşturduğunuz bir oyundur. Aynı çocukken oynadığımız lego oyuncaklarına benzetebilirsiniz. Oyun gerçekten herkesin çok kısa sürede öğrenebileceği bir oyundur. Hatta öyle ki, oyunun yapımcısı bile oyunu 1 haftalık bir sürede yazmıştır. 2011 yılında yayınlanmıştır. Oyun doğada bulunan madenler ile yapılar inşa etmenize ve geceleri çıkan yaratıklarla mücadele etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca oyunda aynı gerçek hayat gibi doğa olayları olmaktadır. Son olarak da ortalama olarak dünyada aylık 80 milyon kişi bu oyunu oynamaktadır.

Twitch Doğukan Adal Kimdir Kaç Yaşında? adlı yazımız da sizlere elimizden geldiğince, araştırmalar sonucu edindiğimiz bilgileri paylaştık eğer daha fazla yayıncıyı okumak isterseniz buraya basarak blog kısmımıza geçiş yapabilirsiniz.