Günümüzde artık pek çok ilişki sosyal medya kanalları aracılığı ile başlıyor. Instagram, Facebook ve Twitter gibi uygulamalar başı çekiyor. Bu platformlar insanların birbiriyle daha çok iletişimde olmasını sağlıyor. Şöyle düşünebilirsiniz. Normalde bir kafede görüp beğendiğiniz birinin yanına gidip tanışmak istemek gerçekten zordur. ‘Acaba tersler mi? , Sevgilisi var mıdır? Sırf egosunu tatmin etmek için beni başından savarmı?’ gibi onlarca düşünce beynimizde dolanıp durur. Ancak sosyal medya ile o kişinin profiline göz gezdirerek az veya çok fikir sahibi oluruz. Hatta yüz yüze olunmadığı için cesaretimiz daha yüksek olur. Bu sebeplerle sosyal medya kanalları doğru ve insanları taciz etmeyecek seviyede kullanıldığında günümüzde pek çok kişinin evliliğine bile sebep olan yararlı ortamlardır. Peki konumuza dönecek olursak. Siz ilk defa sosyal medyadan biriyle tanıştınız ve buluşacaksınız. Düşüncesi bile pek çok kişi için gerçekten heyecan verici olan bu durumda nasıl davranmalısınız? Merak etmeyin Sosyal Medyadan Tanışıp İlk Buluşma adlı yazımızda elimizden geldiğince sizlere yardımcı olacağız.

İlk Buluşma Öncesi Heyecan Nasıl Yenilir?

İlk Buluşmadan önce heyecan yapmak en doğal duygulardan bir tanesidir öncelikle bunu bilmelisiniz. Üstelik bir de sosyal medya aracılığı ile tanışıp daha önce arkadaş ortamında bile denk gelmediğiniz bir kişi ise durumlar daha da zor olabiliyor. Ancak unutmayın ki her ne olursa olsun o da sizin gibi bir insan. Evet, belki yüz yüze görüşme sonrası siz veya o beklediğiniz gibi birini karşınızda bulamayabilirsiniz. Ancak unutmayın, kimse kimseyi beğenmediği için buluşmayı yarıda bölüp kalkmaz. Ayrıca bu heyecanı yenmenin en basit yollarından biri örnek alma yöntemidir. En yakınınızda ki güzel kız arkadaşlarınıza ya da yakışıklı erkek arkadaşlarınıza sorun. İlk buluşma sonrası kaç ilişkisinin devam etmediğini hatta reddedildiğini öğrenin. Bu sizlere cesaret sağlayacaktır. Unutmayın, bu hayata bir kez geliyoruz ve içimizden geldiği gibi yaşamalıyız.

Ayrıca son dönemde çok kez duyduğumuz bir heyecan bastırma yöntemi de bulunmaktadır. Bu yöntem tanışılan kişi ile belirli bir süre sonra görüntülü konuşmaktır. Eğer hem siz hem karşınızdaki kişi böyle bir olaya sıcak bakıyorsa ilk buluşma öncesi harika bir ısınma olacaktır. Çünkü görüntülü olarak anlık ve sürekli birbirinizi görecek, fotoğraf hilelerinden arınmış olacaksınız.

Instagram’dan Tanışılan Kişi İle Buluşma

Özellikle gençler ve yetişkinler arasında en popüler uygulama tartışmasız Instagramdır. Hâl böyle olunca en çok tanışılan ortam da doğal olarak burası oluyor. Bu sebeple sizde bu kişiler arasındayız telaş yapmayın. Sizin gibi on binlerce kişi bu uygulama aracılığı ile tanışıp sevgili oluyor, hatta evleniyor. Hiç heyecan yapmadan onlarca fotoğrafını ve varsa videosunu gördüğünüz bu kişi ile buluşun. Ancak her ne kadar pek çok uygulama arasından en temizi olarak görünsede buluşma öncesi karşınızdaki kişiyi iyice tanımaya özen gösterin. Hiç beklediğiniz bir dış görünüşte olmasa bile kırmamak için bir kaç saat sohbet edin. Aynı şeyi muhtemelen karşınızdaki kişi de yapacaktır. Çünkü her ne kadar sanal bir ortam olsa da insanlar birbirleriyle pek çok şey paylaşıyor. Bu durumda da iki kişi arasında hatır oluşuyor.

Tinder’da Tanışılan Kişi İle Buluşma

Konumuza dahil etmek istediğimiz ve pek çok kişinin merak ettiği konulardan birisi de Tinder. İnsanların birbirinden farklı amaçlarla kullandığı uygulama arkadaşlıktan çok kısa süreli zaman geçirme ilişkilerini kapsamaktadır. Yani bir aşk ilişkisi olma ihtimali kullanıcıların beklentilerinden dolayı oldukça düşüktür. Bu sebeple bu uygulama ile tanıştığınız bir kişiye en azından ilk aşamalarda bağlanmadan bir süre geçirmeniz üzülmemeniz açısından etkili olacaktır. Ayrıca karşınızdaki kişiyi iyi tanımaya özen gösterin. Çünkü daha basit hazırlanan profilleri barındıran bu uygulamada fake hesaplara rastlayabilirsiniz.

İlk Buluşmadan Sonra Ne Yazılır?

İlk buluşmanız en azından sizin açınızdan çok iyi geçtiyse ve içiniz içinize sığmıyorsa ne mutlu size. Bu oldukça güzel bir haberdir. Ancak buluşmanız sonrası Hemen yazayım mı? Yazmayayım mı? ya da İlk mesajı ondan beklesem mi? gibi komplekslere girmenizi önermiyoruz. Özellikle kızların çoğunlukta bu şekilde düşünmesinden dolayı erkek, acaba benden hoşlanmadığı için mi yazmadı gibi düşüncelere kapılabiliyor ve hiç olmadık bu gibi sebepler ilişkiye soğukluklar sokabiliyor. Ayrıca gerçekten bir daha konuşma istiğiniz yoksa bile nezaketen en azından nasıl olduğunu sormak için yazabilisiniz. İlk mesajı atmaya karar verdiyseniz bir kaç öneri mesajımız olacaktır, Bunlar:

  • Yolculuk nasıl geçti?
  • Eve vardın mı?
  • Çok keyif aldığım bir gün oldu
  • Ben en kısa zamanda tekrar görüşmemizi isterim
  • Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım

gibi direkt olarak başka konu hakkında konuşmaya başlamaktansa buluşma ile ilgili konulardan bahsetmek çok daha yararlı ve karşı tarafı mutlu edici olacaktır.

İlk Buluşmadan Sonra Yazmayan Erkek

İlk Buluşma Sonrası konuşma oldukça önemli ve pek çok şeyin belirtisini veren bir konudur. Özellik arkadaş ortamı vesilesiyle değil de sosyal medya aracılığı ile tanışan kişiler gerçekten birbirlerini ilk kez görürler. Bu sebeple bu gerçek anlamda bir geri dönüş demektir. Açıkçası kültürümüz açısından ilk buluşma sonrası çoğunlukla erkeklerin yazması beklenir ve erkek yazar. Doğruluğu tartışılabilecek bu konuyu ayrı bir yazımızda tartışabiliriz ancak şu an için buluşma sonrası mesajın önemini aktarmak istiyoruz.

Kaldığımız yerden devam edecek olursak, erkekler her ne olursa olsun ilk buluşmadan sonra hoşlanmasa bile sırf eve güvenli gidip gidemediğinizi öğrenmek için bile mesaj atar. Zaten bunu bile yazmamışsa ya buluşmada kötü olaylar yaşanmıştır ya da gerçekten zaten size hiç yakışmayacak bir insandır. Fakat şu önemli noktaya özellikle kızlar dikkat etmelidir. Erkek arkadaşınız buluşmanızın ardından 2 saat içinde yazdı mı? Bu kısaca şöyle bir anlama yorulmaktadır. ‘Sizi ve muhabbetinizi özledi ve hemen haber almak istedi.’ Tabii ki pek çok farklı durumdan ötürü yazmışta olabilir ama temelde konu budur. Eğer erkek buluşma sonrası asla eskisi gibi yazmıyor ve bahanelerle geç cevap veriyorsa maalesef onun açısından olumsuz bir süreç geçmiş demektir.

Sosyal Medyadan Tanışıp İlk Buluşma aşımısına derinlemesine değindiğimiz bu yazı hem yorumlamalarımız hem de pek çok kaynaktan insanların yorumlarını düzenlememiz ile ortaya çıkmıştır. Her insan ve durum farklılık yaratabilir. Bu sebeple gün sonunda kendinizin karar verip hayatınıza alacağınız insanı seçmeniz çok önemlidir. Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Eğer hoşunuza gittiyseniz hemen buraya tıklayarak ilişkiler hakkındaki diğer konularımıza göz atabilirsiniz.