İlişkilerde karşı tarafın nasıl davranırdığı bilmek isteriz. Bu, içimizde olan pek çok kuşkuyu gidermek için çok önemlidir. Özellikle uzak mesafe ilişkileri, yeni flörtler ve arada kalmış ilişkiler için en önemli mevzu karşı tarafın hislerini bilmektir. Bu sebeple sizler için pek çok farklı kaynaktan harmanladığımız bilgileri toplu şekilde sunuyoruz. Kafanızda Hoşlanan Erkek Nasıl Mesaj Atar gibi bir soru var ise sizlere az çok fikir vereceğimizi düşünüyoruz. Şimdi daha fazla uzatmadan hemen içeriğimize göz atalım.

Öncelikle bilmeniz gereken en başlıca konu özellikle erkeklerin kendini kadınlar kadar iyi ifade edemediğidir. Bu, aslında yaratılıştan gelen bir özellik gibi durmaktadır. Yani erkekler duygularını sürekli bir şekilde baskıladığı için genel olarak kadınları ‘Acaba beni sevmiyor mu?’ gibi düşüncelere sevk etmektedir. Ancak burada erkekten mesaj beklemek yerine yüz yüze gelip duygularını söylemesini beklemek daha iyi olacaktır. Uzak bir ilişki yaşıyorsanız ya da her zaman görebileceğiniz mesafede olmayan erkek arkadaşınız var ise bu zordur. Diğer farklı bir durumda ise erkek arkadaşınız yüz yüze çok çekingen olabilir. Bu gibi durumlarda mecburen mesaj yoluyla hislerini anlamak zorunda kalırsınız.

Seven Erkek Nasıl Mesaj Atar?

Hoşlanan ya da seven erkek hemen hemen aynı konu başlığında değerlendirilir ve kısaca şu davranışları sergiler:

  1. Her zaman, her koşulda konu açmaya çalışır.
  2. Ona herhangi bir konuda ters konuşsanız ve siz haksız olsanız bile alttan alır
  3. Sürekli sizi biraz daha tanımak için çaba sarf eder.
  4. Komik olup ilginizi çekmeye çalışır ( ki bu en çok sergilenen davranışların başında gelir )
  5. Sizinle ilgili olan konularda yardımcı olmak ister ve bunu belli eder.
  6. Konuştuğunuz konu erkeklerin pek konuşacağı ( moda, magazin ya da influencerlar ) gibi konular olmasa da ilgiliymiş gibi davranır.

Bu ve benzeri pek çok davranış seven erkeğin en çok başvurduğu yöntemlerdendir. Sizler son dönemde yaptığınız konuşmaların konularını düşünerek az çok bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Seven erkek kendini gizlemek istese de bir şekilde yazdıklarından belli eder.

Erkek Hoşlandığı Kıza Nasıl Mesaj Atar?

Bildiğiniz gibi hoşlanmak dediğimiz kavram sevgili olmadan hemen önceki durumdur. Bu aşamada iyi anlaşan çiftler arkadaşlarıklarını sevgililik yoluna sokarlar. Ancak çok kritik bir eşik olduğu için karşınızda ki erkeğin hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak ve buna göre davranmak önemlidir. Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken konu, erkek arkadaşınızın sizinle sürekli konuşup konuşmamak istemediğini anlamanızdır. Bunu ise basit bir kaç yöntem ile anlayabilirsiniz.

  1. Konu bittiyse uzatmak için çabalamayın. Bir şeyler yazmaya çabaladığını gözlemleyin.
  2. Bazı sorunlarınızdan bahsedin ve ilgilenip ilgilenmediğini test edin ( hemen geçiştirir ve ‘bir şey olmaz’) tarzı laflar ederse maalesef bu iyi bir işaret değildir.
  3. Bir süre yazmayın ve tepkisini ölçün. Ancak bu süreyi çok uzatmayın çünkü bunun sonunda kendinizden soğutabilirsiniz.
  4. Müsait durumlarda mesajlarınızı hemen görüyor mu ölçün. Çünkü ilgi duyan erkekler, bazı kızların yaptığı için sırf egodan geç cevap verme durumunu yapmazlar.

Yukarıda bahsettiğimiz temel maddeler hoşlanan erkeği ölçmek için iyi bir kaç durumdur. Bu durumlarda sizi mutlu edecek mesajlar atarsa gerçekten büyük ölçüde ilgi duyuyor olabilir.

Hoşlanan Erkek Ne Sıklıkla Mesaj Atar?

Hoşlanan erkekeğin mesaj atma sıklığı gerçekten kendini ele vermesinde en etkili yoldur diyebiliriz. Çünkü erkekler gerçekten hoşlanıyorlarsa fazla bekletmeden yazmak isterler. Buradaki sebep ise, geç mesaj atmasından dolayı kız arkadaşının ondan uzaklaşacağını düşünmesidir. Bu ve benzeri birkaç sebepten ötürü seven erkek eğer gerçekten seviyorsa genellikle çok sık mesaj atar. Her attığınız mesaja en kısa sürede döner. Fakat ilişkinizde belirli bir ilerleme olduysa ve sevgili olduysanız bu sıklık azalabilir, çok doğaldır. Ancak şimdi bu şekilde söyledik diye hemen aynı dakika cevap beklemeyin. Özellikle çalışan bir erkek aradaşınız varsa gerçekten belki 3-4 saat bile mesaj atmayabilir. Bu gibi durumda onu darlamak sadece kavga etmenize sebep olacaktır.

Hoşlanan Erkek Nasıl Mesaj Atar adlı yazımız pek çok kaynaktan ortak bilgiler ile hazırlanmıştır. Ancak siz yinede en son kararı ölçüp biçip kendiniz vermelisiniz. Her erkek bir olmayacağı gibi, durumlarda değişkenlik gösterebilir. Bu gibi yazılarımızı okuyup daha fazla bilgi edinmek isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.