Herkes mutlu bir ilişki ve evlilik için en doğru kişiyi bulmak ister. Bunun için de belirli kriterler öne sürer ve bu doğrultuda kişinin karşısına çıkmasını ister. Dış güzellik ilk bakışta etkileyici bir faktör gibi gözüküyor olsa da iyi anlaşmak ve keyifli zamanlar geçirmek de oldukça önemlidir. Bazı zamanlarda da tam olarak bu isteklerimizi karşılayan ve mutlu bir başlangıç yaptığımız ilişkilerimizde sonradan problemler çıkar. Bu problemlerin bazıları kolayca halledilbilirken bazıları ise bizleri tam bir çıkmaza sokar. Bugünkü konumuzda örnek vermiş olduğumuz gibi cinsellik bu problemlerin en baş sıralarında gelmektedir. Kimi kişiler için bu tam bir tabu iken kimileri için ise gayet doğal bir davranıştır. Bu sebeple yazımızı okurken bu iki kriteri göz önünde bulundurmalısınız. Şimdi Cinsellik İsteyen Erkek Sevmiyor Mudur? adlı yazımıza geçelim.

Cinsellikten Bahseden Erkek Sevmiyor Mudur?

Öncelikle belirtmeliyiz ki burada okuyacağınız tüm içerikler yerli ve yabancı kaynakların ortalama cevapları üzerine harmanlanmıştır. Şimdi yazımıza devam edelim… Bu konuda doğru olan ve global olarak kabul edilen bir önerme var ise o da erkeklerin kadınlardan daha fazla cinsellik konuşmak istemesidir. Bu durum ise genel olarak hormonal durumlardan kaynaklanmaktadır. Ancak bu sağlık alanına girdiği için bilmediğimiz konuda yorum yapmak istmiyoruz.

Her cinsellik konuşan erkek sevmiyor anlamına gelmemektedir. Bu durum özellikle yeni başlayan ilişkilere kadınların çokça kafasına takılmaktadır. Fakat öncesinde erkek arkadaşlarınız olduysa az çok bilirsiniz ki erkekler bu gibi konuları konuşmayı severler. Tüm erkekleri aynı kefeye koymak doğru olmaz. Ancak oran vermek gerekirse ortalama olarak %80 gibi bir orandan bahsedebiliriz. Yani cinsel konulardan bahsetmesi sizi sevmiyor anlamına gelmez. Ancak dikkat etmeniz gereken konu başkadır. Eğer sürekli ve siz konuyu değiştirdekçe bu konunun üstüne gidiyorsa burada farklı bir durum olabilir.

Hep muhabbeti cinselliğe bağlayan erkek vakası ile karşı karşıyaysanız dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü bu durum sizin fiziğinizi beğendiği için seviyormuş gibi yapmasına neden oluyor olabilir. Tam olarak bu gibi durumlarda her cinsellik konusunu öteleyip farklı şeyler konuşmaya çalışın ve pes etmeyin. Bir süre sonra size yazmayı keserse zaten bu gibi durumda gerçekten sevmediğini kolayca anlaybilirsinz. Yani iyi analiz etmeli ve her konuda mı yoksa nadir şekilde aralarda mı konuştuğunu bilmeli ve buna göre davranmalısınız.

Flört Döneminde Cinsellik Konuşmak

Flört döneminde cinsellik konuşmak ise daha dikkatli olunması gereken bir aşamadır. Tabii ki herkesin kendi tercihi fakat bu dönemde cinsellik konusunda biraz mesafeli olmak iyi olabilir. Sonucunda karşı tarafın sizi yanlış tanıması ya da buluşma zamanları utangaçlık gibi durumların önüne bu şekilde geçebilirsiniz. Örneğin, erkek arkadaşınız böylesine erken aşamada cinsellik konuşuyor ise hemen karşılık vermemeniz iyi olabilir. Sizinle sırf bu konular için flört ediyor olabilir ve hemen konuşmaya başladığınızda zamanla istediklerini gerçekleştirip uzaklaşabilir.

Bir Erkek Neden Hep Cinsellik Konuşmak İster?

Bu durum yukarılarda da bahsettiğimiz gibi çoğunlukla hormonal durumlardandır. Yaratılış olarak erkekler bu gibi istekleri daha fazla arzularlar ve gerçekleştirmek isterler. Bu durum sizi seviyor ya da sevmiyor oluşuyla doğrudan ilgili değildir. Zaman içerisinde bunu anlarsınız. Fakat genel olarak şunu bilin ki erkek arkadaşınız ara sıra böyle konulara giriyor ise ekstradan korkmanıza gerek yoktur. Siz kendi tavrınızı isteğiniz doğrultusunda belli edip o şekilde yansıtmalısınız.

Cinsellik İsteyen Erkek Sevmiyor Mudur? adlı içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ancak yine de en son kararı iyice düşünüp siz vermelisiniz. Daha fazla içerik için ise buraya tıklayabilirsiniz.