Online Sanal Market Siteleri, 2020 yılında hayatımızı kasıp kavuran yeni tip korona virüs ( Covid-19 ) tüm alışkanlıklarımızı değiştirmeye devam ediyor. Cafeler ve restoranlar’ın kapanması başlı başına bir olay iken birde artık insanların markete bile gitmek istememesi doğal olarak. Sanal marketlerin önünü açmıştır. Normalde şuan ki aşamalarına gelmelerini 2 veya 3 yıl sonra beklediğimiz bu alan artık hız kesmeden ilerleyişini sürdürüyor. İnsanlar hem paraya temas etmeden mobil veya banka kartıyla alışverişlerini yapıp hem de ambalajlı ürününü temiz şekilde alıyor olmalarından dolayı bu yöntemi tercih ediyorlar. Ülkemiz de tüm dünya gibi artık daha çok bu yöntemi kullanıyor. Bu yazımızda sizlere bu firmalardan bahsedip, nasıl sipariş verebileceğinizi anlatacağız. Tek yapmanız gereken yazımızın devamına bakmak.

Sanal Marketler Hangileri

Yemek Sepeti Banabi

Bu sektörde en eskilerden ve iyilerden biri olan Yemek Sepeti, ilk kuruluşta sadece insanlara yemek siparişi yapıyordu. Örnek vermek gerekirse, semtiniz bulunan bir restorandan yemek yemek istiyorsunuz ama o an ki durumunuz veya hava koşulları buna elverişli değil. Bu durumda yapmanız gereken şey hemen uygulamayı açıp restoranı bulup siparişi vermek.

Firma daha sonrasında Banabi adında market siparişi uygulaması çıkarttı. Yine aynı mantıkla ama artık daha fazla seçenek sunan bu uygulama ile artık markete gidip alacağınız ne varsa uygulamaya ile yarım saati bulmadan kapanıza getirbiliyorsunuz.

Getir

Adından artık çokça söz ettiren Getir, o kadar büyük bir hacme sahip oldu ki artık Londra’da bile işleyişe geçti.Geçtiğimiz dönemde tam 800 milyon TL yatırım alan uygulama bu mantıkta çalışan uygulamların başı diyebiliriz.Özellikle Büyükşehirlerde işleyişe geçen uygulama artık Türkiye’nin pek çok vilayetinde çalışır vaziyette. Yemek Sepeti’nden farklı olarak Getir, ilçelerde ufak dükkanlar tutup buralara marketlerde bulanan neredeyse tüm ürünleri koyup sipariş geldiği anda kuryesiyle birlikte yola çıkıyor. Ama burada getiri öne çıkaran özellik sipariş verildikten neredeyse 10 dakika içinde alıcıya ulaşım sağlaması.

Migros Sanal Market

Ülkemizde bulunan en köklü market zincirlerinden biri olan Migros’ta artık bu yeni düzene ayak uydurdu. Öncesinde gel-al mantığıyla işleyen firma artık Migros Sanal Market ile kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Firma aslında bu özelliği korona virüs’ten öncede uyguluyordu ama artık bu yeni normal ile insanların davranışının değiştiğinden dolayı firma artık bu yazılımlarına ağırlık verdi ve saha elamanlarının sayısını arttırdı.Bu uygulamada diğerleri gibi insanlara hizmet yanında zaman satıyor yani siparişi verdiğiniz anda kurye istediğiniz ürünleri hemen doldurup en kısa sürede kapınıza getiriyor.

İste Gelsin

Diğer uygulamalardan çok sonra bu sisteme katılmasına karşı, İste Gelsin yayınladığı reklamlar ve müşteri memnuniyeti olarak yükselişte olan bir firma. İste Gelsin kupon ve indirim kodlarıyla insanlara kendini tanıtmayı kısa sürede başarmış ve zor rakiplerine karşı pazarda iyi bir yer edinmiştir.

Cepte Şok

Herkesin son günlerde sorduğu Cepte Şok nedir? ya da Cepte şok indirimleri nelerdir? gibi soruların cevapları bu yazımızda yer alıyor.Şok Marketler zincirinin mobil uygulaması olan Cepte Şok uygulaması artık diğer firmalar gibi herkese evlerine kadar sipariş veriyor. Aktüel ürünleri ve cepte şok arabası ile son günlerde herkesin dilinde olan uygulama herkese uygun fiyatlı alışveriş imkanı sunuyor.

A101 Kapıda

Çokça merak edilen A101 kapıda ödeme nasıl oluyor ve indirim kodu imkanları nelerdir sürekli sorulan sorula arasında yer alıyor. Sanal pazara artık daha çok önem veren A101’de artık online olarak sipariş alıp kısa sürede teslimatı geçekleştiriyor. İlk siparişe özel kampanyalar ve online ödeme kolaylığı uygulamayı en cazip hale getiren nedenler arasında yer alıyor.

CarrefourSA Online Market

Belki de en büyük pazar hacmine sahip olan Carrefoursa hakkında en çok sordurulan şey CarrefourSA Online Alışveriş ve Carrefoursa Online Kargo ücreti ne kadar? oldu.Rakipleri gibi kendine bu pazarda yer bulan firma artık adında çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Online Sanal Market Siteleri bugünkü yazımızda insanların çokça sorduğu online market alışverişi uygulamalarına deyindik. Daha fazla İndirim ve Kampanyalardan haberdar olmak için Ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.