Yemek Sepeti

Online Yemek Sipariş Uygulamaları düşünüldüğünde kuşkusuz akla ilk gelen uygulama Yemek Sepeti. Türkiye’de neredeyse bütün vilayetlerde aktif olarak bulunun uygulama, yaklaşık bir sene öncesine kadar neredeyse piyasada tekeldi ama yakın zamanda o kadar çok rakibi çıktı ki artık neredeyse her ay iddialı yeni bir rakip çıkıyor.Fakat yinede sorulduğunda akla ilk gelen firma yemek sepeti. Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse semtinizde olan restoranlardan o an canınız ne çekiyorsa sipariş verip 20 ile 45 dakika arasında gelmesini beklemek. İşinden dolayı veya başka sebeplerden dışarıya çıkmaya vakti olmayanlar için inanılmaz kolaylık sağlayan uygulama aynı zamanda online ve kapıda ödeme özelliği ile herkese kolaylık sağlıyor.

Getir Yemek

Piyasaya Getir adında girip sadece market alışverişi sağlamayan firma daha sonrasında yine aynı uygulama için Getir Yemek adı altında Online yemek siparişine de geçiş yaptı. Bunun adından en çok merak edilen sorular ise Getir Yemek Restoranları , ilk sipariş indirimleri ve çokça sorulan sipariş iptali oldu.Bu yazımızda bunlara da yer vereceğiz .Öncelik Getir Yemek’t aynı mantıkta çalışan bir uygulamadır. Siz yemek siparişinizi verirsiniz ve kuryeler siparişinizi en kısa sürede getirir. İndirim konusuna gelirsek, İlk 3 siparişinizde belli oranda ve sonrasında dönemsel olarak aylık indirimler yada kuponlar sayesinde çok çok ucuza aynı kalitede yemek yiyebilirsiniz. Sipariş iptali konusunda ise canlı destek hattı ile hemen işleminizi gerçekleştirbilirsiniz.

Tıkla Gelsin

Firma uygulama olarak geç girmiş olsa da kendine gayet iyi bir konum bulmuş durumda ve her geçen gün aktif kullanıcı sayısını arttırıyor. Bundan en büyük neden ise Tıkla Gelsin Kod kampanyaları yer alıyor. Uygulama mantık olarak aynı şekilde çalışıyor ve birçok ilde şimdiden bile hizmet vermeye devam ediyor.

Zomato

Zomato Firması mantık olarak aynı gibi dursa da mantık olarak çok daha faklı çalışıyor. Adını duyurmaya başladıkça pek çok insan Zomato nedir? diye sormaya başladı. Çalışma mantığı ise kısaca şu şekildedir. Beğendiğiniz bir restoranın fiyatlarını gösteren, menüsü hakkında bilgi veren ve hatta kullanıcılar sayesinde menülerin fotoğraflarını görebileceğiniz, yorumlara bakabileceğiniz bir uygulamadır. Eğer Nerede yemek yenir? Ucuz restoranlar hangileridir? ya da Menü Fotoğrafları? gibi aramalar yapıyorsanız bu uygulama kesinlikle işinize yarayacaktır. Ayrıca Zomato İstanbul’ da daha etkin hizmet vermektedir.

Fiyuu

Bu uygulama canınız o an ne çekiyorsa neredeyse aynı fiyata restorandan alıp dakikalara içerisinde size getiriyor. Kullanışlı ama daha çok bölgesel çapta kullanılan bu uygulama kesinlikle gelişmeye elverişli ve akıcı temasıyla kolaylık sağlayan uygulamalardan

Domino’s Pizza

Pizza alanında en büyük 3 firmadan biri olan Domino’s Pizza herkese kolaylık sağlamak açısından hem android hem İOS’ta kendi hizmet veriyor. Firmanın bu uygulamadaki en büyük iddiası ise 30 dakika içinde siparişi yetiştirmek.Aynı zamanda online takip ile kuryenin o an nerede olduğunu anlık olarak göbiliyorsunuz.

McDonald’s

Nacizane yorum yapmam gerekirse uygulamalar arasında en büyük kampanyayı McDonald’s yapıyor. Örnek vermek gerekirse yediğiniz menü’nün yanında bir hamburger daha veya 6’lı soğan halkası gibi kampanyalar sürekli bulunuyor. Zaten dünya çapında isim yapmış olan bu firma indirimler ile diğer tüm aynı segmentindeki rakipleri geride bırakmış gibi görünüyor.

Her zaman olduğu gibi yine siz değerli okurlarımız için yararlı bir yazı hazırladık ve Online Yemek Sipariş Uygulamaları ‘ nı anlatmaya çalıştık. Eğer teknolojiden giyime, marketten elektroniğe merak ettiğiniz herşeyle ilgili anlık indirim ve kampanya haberleri almak isterseniz sizleride site ‘mize bekleriz.