Biliyoruz ki kış aylarında soğuk hava dudaklarda çatlama ve soyulma gibi yan etkiler yapıyor. Yani kış havası soğuk hava anlamına gelir ve çoğumuz için çatlamış dudaklar anlamına geliyor. Bu nedenle Pürüzsüz Dudaklar için Nane Çikolatalı Dudak Ovucu inceledik. Hasarlı dudaklarla birlikte oluşabilecek fazla deriyi ve yapışkan hissi gerçekten rahatsız bir his yaratıyor. Bu sebeplerden kurtulmak için birkaç yol ve doğal tarifler var. Bu nane çikolatalı dudak peelingi, daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklar için ölü deri hücrelerini nazikçe pul pul dökmeye yardımcı olur. Böylece evde kolay ve doğal yol ile dudaklardaki çatlamayı geçirebilirsiniz. Kısacası gelin inceleyelim.

Soğuk Havalarda Dudak Çatlaması ve Dudakları Pürüzsüzleştirme

Nane çikolatalı dudak ovucu peelingi aynı zamanda ölü cildi de giderir, ancak çoğu zaman daha yumuşak bileşenler içerir. Bu naneli çikolata peelinginin neredeyse kremsi hissettirmesi daha rahatlatıcı oluyor.

Nane Çikolatalı Dudak Ovucu Nasıl Kullanılır

Biraz karışık olabilir fakat doğal dudak peelingini kullanırken lavabonun üzerine eğilmek isteyeceksiniz. Çünkü dudaklarınıza bir parmak dolusu dudak peelingi alın, uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Güzelce yedire yedire masaj yapın. Daha sonra ılık su ile güzelce durulayın.

Nane Çikolatalı Dudak Ovma Tarifi

Nane çikolatalı dudak ovma nasıl yapılır? çok kolay. Bu dudak peelingi tarifi ile bir dakikadan kısa sürede daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklara kavuşacaksınız. Ayrıca harika kokuyor. Böylece daha çok isteyerek ve severek yapacaksınız.

Malzemeler

  • ¼ fincan hindistancevizi yağı rafine edilmemiş tercih edilir
  • ¼ su bardağı organik şeker kamışı
  • 3 damla nane esansiyel yağı
  • 1½ çay kaşığı kakao tozu

Talimatlar

  • Tüm malzemeleri bir karıştırma kabına ekleyin. Malzemeler kremsi ve kabarık görünmeye başlayana kadar mikserinizin üzerindeki çırpıcıyı kullanın. Karıştırıcınız yoksa, malzemeleri bir araya getirin ve iyice el ile karıştırın.
  • Zaten göreceksiniz krem haline gelecek.
  • Daha sonra nane çikolatalı dudak peelingini kavanozlarınıza aktarın.
Pürüzsüz Dudak İçin Yaptığınız Nane Çikolatalı Dudak Ovucu Nasıl Saklanır
  • Direkt ışık ve ısıdan uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın.
  • Dudak peelinginin kirlenmesini önlemek için her zaman temiz ve kuru bir parmak kullanın. 
  • Bu, uygun şekilde saklandığında 6-12 ay sürmelidir. 

Bu yazımızda Pürüzsüz Dudaklar için Nane Çikolatalı Dudak Ovucu yazdık. Son olarak bu ve benzeri yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.