Teknoloji çağındayız bu dönemde görüntülü konuşmayan kalmamıştır, diyebiliriz. Muhtemelen hepimiz istesek de istemesek de görüntülü aramalarda uzman olmuşuzdur. FaceTime veya mesajlar uygulamasını kullanarak aynı anda birden fazla kişiyi arayabilir veya tüm arkadaşlarınızı mevcut bir aramaya ekleyebilirsiniz. Bu nedenle Grup FaceTime Araması Nasıl Yapılır inceledik. Görüşmeye girdikten sonra, katılımcılar filtreler, metin, Animoji, Memoji ve diğer efektleri ekleyebilir. Bir defada birden fazla kişi ile görüntülü sohbet için başka süper kolay bir yolu var.

FaceTime Görüntülü Sohbete Kaç Kişi Katılabilir

Apple’ın görüntülü arama aracı 32 kişiye kadar sohbeti destekliyor. Kalabalık arkadaş grublarınız ile rahat rahat ekleşip konuşabilirsiniz.

FaceTime Hangi Modellerde Kullanılır

Grup FaceTime görüntülü aramaları iPhone 6s veya sonraki modellerinde, iPad Pro veya sonraki modellerinde, iPad Air 2 veya sonraki modellerinde, iPad mini 4 veya sonraki modellerinde ve 5. nesil iPad veya sonraki modellerinde desteklenir. iOS 12.1.4 veya sonraki sürümünü çalıştıran daha eski cihazlar bir grup görüşmesine katılabilir, ancak yalnızca ses beslemesini alırlar ve video almazlar.

FaceTime Nasıl Etkinleştirilir

Grup konuşmaları ve facetime ile görüntülü konuşmalar yapmak için;

  • Öncelikle internete bağlı olduğunuzdan emin olun.
  • Daha sonra ayarlar > FaceTime’a gidin ve aktif edin.
  • Eğer facetime ayarını görmüyorsanız, Ayarlar > Genel > Sınırlamalar öğesinde Kamera ve FaceTime’ın etkisizleştirilmediğinden emin olun.

İpad veya İpod Touch’ta Facetime Etkinleştirme Nasıl Yapılır

Ayarlar > FaceTime > FaceTime’la Apple kimliğini kullan seçeneğine dokunarak e-posta adresinizi kaydedin ve Apple kimliğiniz ile giriş yapın.

Grup FaceTime Araması Nasıl Kurulur

  1. FaceTime uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki + düğmesini basın.
  3. Aramak istediğiniz kişilerin adlarını veya numaralarını yazın. Oradan kişi eklemek üzere Kişiler’i açmak için bir daire simgesinin içindeki + işaretine de dokunabilirsiniz.
  4. Görüntülü arama yapmak için video sembolüne veya sesli arama yapmak için Ses butonuna dokunun.

FaceTime Araması İnternet Üzerinden Mi?

FaceTime veri mi yoksa arama dakikaları mı kullanıyor? öğrenelim. FaceTime veri kullanıyorsa, ne kadar? Aslında, FaceTime hücresel arama dakikalarını değil verileri kullanır. Yani internet olmadan facetime görüşmesi gerçekleştiremezsiniz.

Bu yazımızda Grup FaceTime Araması Nasıl Yapılır yazdık. Son olarak bu ve benzeri yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.