Bir hediye almak her zaman güzeldir veya hediye alınması kadar güzel bir şey yok. Ancak bazen o hediye istediğiniz gibi olmayabilir. Amazon’dan iade etmek istediğiniz bir hediye aldıysanız, Amazon bunu gönderenin haberi olmadan yapmanızı kolaylaştırır. Ne de olsa arkadaşınız, kendinizi kötü hissettiğiniz için sevmediğiniz bir şeyi tutmak yerine, gerçekten kullanacağınız bir şey satın almanızı tercih eder. Bu nedenle Amazon Hediyesi Nasıl İade Edilir inceledik. İyi haber şu ki, Amazon’dan bir hediye alırsanız, iadeler düşündüğünüzden daha kolay. Üstüne üstlük teknolojiden tuvalet kağıdına kadar kelimenin tam anlamıyla her şeyi bulabilirsiniz.

Amazon Ürün İade Nasıl Yapılır

İlk olarak, telefon, dizüstü veya masaüstü tarayıcınızda Amazon’un İade Merkezine gidin. Eğer varsa hesabınızda oturum açın. Ardından, iade etmek istediğiniz ürün için 17 haneli sipariş numarasını girin. Bu “Sipariş Kimliği”ni, hediyenizle birlikte gelen sevk irsaliyesinde veya Amazon’un e-postanıza gönderdiği dijital hediye makbuzunda bulabilirsiniz. 

İade etmek istediğiniz hediyeyi veya hediyeleri seçin. Ardından toplam ürün sayısını girin ve açılır. Menüden iade etme nedeninizi seçin. Öğeniz üçüncü taraf bir satıcıdan geldiyse bir iade talebi göndermeniz gerekir. Bazı durumlarda satıcı, iadeyi kabul etmeden önce iade nedeninizi gözden geçirmek ister.

Amazon Prime Para İadesi Nasıl Alınır?

Amazon Prime Video, Amazon Music ve Amazon Reading’e erişimin yanı sıra ürünlerde özel indirimler ve belirli ürünlerde bir günde ücretsiz teslimat elde edersiniz.

Ancak, hizmetten artık yararlanmadığınızı düşünüyorsanız veya her ay ekstra parayla yapabileceğinizi düşünüyorsanız, üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Ancak iptal etmeden önce, bunun yerine diğer hizmetlerinden herhangi birini kullanıp kullanmayacağınızı düşünün.

Ücretli Bir Amazon Prime Aboneliği Nasıl İptal Edilir

Amazon Prime için ödeme yapıyorsanız, Amazon’da oturum açtığınızda Amazon Prime Hesap sayfanıza giderek hizmeti iptal edebilirsiniz.

Ardından, güncelleme, iptal etme ve daha fazlasını yapma seçeneğiniz olan “Yönet”i tıklayın.

Sayfanın sol tarafındaki “Üyeliği sonlandır”ı seçin.

Amazon Prime teslimat avantajlarından yararlanan ücretli üyelerin, mevcut aboneliğinizde ne kadar süre kaldığına göre belirlenebilecek kısmi bir geri ödeme için uygun olabileceğini söylüyor. Ancak Prime video ve Prime Music gibi diğer Prime avantajları kullanıldıysa geri ödeme alamazsınız. Bu, hem yıllık hem de aylık abonelik kullanıcıları için geçerlidir.

Amazon Prime Denemesi Nasıl İptal Edilir

Amazon, öğrenciler için 30 günlük veya altı aylık ücretsiz Prime denemeleri sunar. Ancak bu denemelerden birini çıkardıysanız ve sizden otomatik olarak ücret almaya başlamasını istemiyorsanız, deneme süresi sona ermeden hizmeti iptal etmeyi hatırlamanız gerekir.

Bunu yapmak için Amazon’da oturum açtığınızda “Ana Üyeliğinizi Yönetin”e gidin.

Ardından, güncelleme, iptal etme ve daha fazlasını yapma seçeneğine sahip olacağınız “Yönet”i seçin.

İptal etmek için “Denemeyi ve avantajları sonlandır”ı tıklayın.

Kaydınızı iptal edeceksiniz ve kaydolduğunuz ödeme kartı borçlandırılmayacaktır.

Deneme süresinin sonunda iptal etmezseniz, tam üyeliğe dönüştürülür ve aylık veya yıllık ücret alınır.

Ayrıca, deneme süresi sona ermeden önce üç gün için bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Bunu, Amazon’da oturum açtığınızda “Ana Üyeliğinizi Yönetin” seçeneğine giderek yapabilirsiniz.

Ardından, güncelleme, iptal etme ve daha fazlasını yapma seçeneğine sahip olacağınız “Yönet”i seçin.

“Bana bir hatırlatıcı gönder” kutusunu işaretleyin.

Amazonda Geri İade Nasıl Yapılır?

 1. Git siparişleriniz en son siparişlerinizi görüntülemek için bir hediyeyi iade etmek için.
 2. Siparişi seçin ve Öğeleri İade Et veya Değiştir’i seçin .
 3. İade etmek istediğiniz ürünü seçin ve İade nedeni menüsünden bir seçenek belirleyin .
 4. İadenizin nasıl işleme alınacağını seçin. Varsa, para iadesi veya değiştirme yapmayı seçin. Bir Amazon satıcısından satılan ürünler için İade talebi gönder‘i görürsünüz . Amazon satıcısı, para iadesi veya değiştirme yapmadan önce iade taleplerini inceler. İki iş günü içinde yanıt almazsanız, A’dan Z’ye Garanti talebinde bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi için A’dan Z’ye Garanti Hakkında bölümüne bakın .
 5. Tercih ettiğiniz iade yöntemini seçin.
 6. İade etiketinizi ve iade yetkilendirmenizi yazdırın.
  İpucu: Her iade etiketi belirli bir iadeye atanmıştır. Doğru geri ödemeyi aldığınızdan emin olmak için birden fazla siparişten veya gönderiden gelen ürünleri aynı kutuya koymayın.
 7. İade etiketiniz varsa ekleyin ve ürünlerinizi iade için paketleyin. 
  İade Merkezi’nden iadenizi talep ettiğinizde size gönderilen talimatları izleyerek eşyanızı güvenli bir şekilde paketleyin.

Amazon Hediyesi Nasıl İade Edilir yazdık. Son olarak bu ve benzeri yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.