Günümüzde online alışverişler artarak devam ediyor. Bu nedenle bedenimizi iyi bilmemiz gerekiyor. Bedenler tüm şekil ve boyutlarda gelir, bu da özel dikim olmadan size mükemmel uyan kıyafetleri bulmayı zorlaştırır. Bu nedenle giyim üreticileri, kıyafetleri vücut tipinize uygun hale getirebilmeniz için çeşitli kesimlerde giysiler yaparlar. Bu sebeple Regular Fit Ne Demek Ne Anlama Geliyor inceledik. İki yaygın beden var bunlar, regular fit ve slim fit kesimdir. Birçok farklı giyside dar kesim veya normal kesim olabilir. Takım elbiselerden gündelik tişörtlere kadar her şey farklı bir kesime göre uyarlanabilir. Bu kılavuz size neyi arayacağınızı ve hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl bileceğinizi gösterecektir. Kısacası inceleyelim ve öğrenelim.

Regular Ne Demek

Regular fit kesin kesim, giyim için standart bir kesimdir. İster bir gömlek, ister kot pantolon veya bir takım elbise olsun, normal kesim, ciddi değişikliklere ihtiyaç duymadan ortalama vücuda sığdırmak içindir. Normal kesim giysiler daha gevşektir ve diğer kesimlere göre daha düz bir görünüme sahiptir ve daha rahattır. Normal kesim giysilerde kollar, bacaklar ve beller tek tip boyuttadır. Yani şekiller daralmaz. Bunun yerine, kollar ve bacaklar düzdür ve boylarında herhangi bir değişiklik olmaz. Bel şekillendirme de yok denecek kadar azdır.

Normal kesim giysiler, geniş olduğu için diğer kesimlere göre daha çeşitli vücut tiplerine uyacaktır. Özellikle geniş omuzlarınız veya geniş kalçalarınız varsa, daha büyük veya daha kaslı vücutlar için harika bir kesimdir. Ancak normal kesim, rahat kesimden daha yakın kesimdir . Normal kesim kot pantolonlar bol değildir, ancak teninize yapışmamalıdırlar. İyi bir düzenli oturmanın anahtarı, kumaşta kaybolmadan rahatça hareket etmek için giyside yeterli alana sahip olmaktır.

Kaç Tür Beden Kalıbı Var

Beden türlerinde 4 kalıp bulunuyor.
Bunlar; Skinny, Slim Fit, Oversize ve Regular Fit’dir.

Regular Kalıp Ne Demek

En yaygın kullanılan kalıplardan birisifir. Regular fit kalıbı açıklamak gerekise, standart kalıp diyebiliriz. Tam ortada yer alıyor. Neredeyse herkese uyuyor. Gömlek, pantolon, sweat T-shirt gibi ürünler aşağıdan yukarı aynı kesimdedir.

Regular Kalıp İle Slim Fit Arasındaki Fark Nedir

Normal kesim ile dar kesim arasındaki fark, giysinin vücudunuza ne kadar yakın olduğudur. Dar kesim giysiler daha dardır ve vücudunuzun şekline daha iyi oturur. Normal kesim giysiler daha gevşek bir kesimdir. Kalçalar, bel ve omuzlar bu uyumların farklılık gösterdiği başlıca bölgelerdir.

 Regular FitSlim Fit
OmuzlarOmuzlarda rahat kesim, hareket etmek için bol kumaş. Biraz daha yüksek kol delikleri olan daha dar omuzlar, bel ve omuz genişlikleri arasındaki farkı artırır.
Kol delikleriKol delikleri daha büyüktür.Kol delikleri biraz daha yüksektir, kolun şeklini daha yakından gösterir
GöğüsGöğsün tam karşısında, daha geniş, daha kaslı yapılar için yer alır.Göğüsten daha sıkı, daha ince yapılar ve daha dar omuzlar için daha uyumludur.
KolGevşek ve rahat, omuzda daha düşük başlama eğilimi, tek tip şekildir.Daha yakından oturur, omuzda biraz daha yukarıdan başlar ve bileğe doğru incelir.
BelBel şekillendirme yok denecek kadar azdır.Vücuda daha yakın oturması için beli şekillendirilmiştir.
Oturma yeriRahat ve vücuttan biraz daha uzak.Daha sıkı fakat rahatsız etmez.
Bacak açmaBacağı düz bir çizgi olarak göstermek için baştan sona üniforma gibi.Dar, bacağın şeklini göstermek için incelir.
Vücut şekliOrtalama, geniş veya kaslı için.Sıska veya ince için.
KonforTam konfor, geniş hareket aralığı sağlar.Daha resmi, ancak tam hareket açıklığı azdır.
Regular Fit Ne Demek

Slim Fit Ne Demek

Dar kesim, ince veya zayıf bedenler için en iyi sonucu veren daha yakın bir giysi kesimidir. Dar kesim vücudunuzun daha dar kısmına doğru yapışır. Bacaklar ayak bileğine doğru daralır, kollar bileklere doğru daralır ve yan dikişler doğal bele doğru daralır. Bununla birlikte, dar kesim, cildin sıkı olduğu anlamına gelmez. Örneğin, dar kesim kot pantolonlar, dar kesim kot pantolonlar kadar rahat oturmayacaktır. Giyside rahatça hareket edebilmeniz için hala yeterli alan olmalıdır.

Dar kesim giysiler, çok bol oldukları için normal giysilere uyum sağlamakta zorlanan kişiler için iyi bir kesimdir. Normal kesim pantolonlar ayak bileklerinizde toplanmaya meyilliyse veya takım elbise ceketinin omuzları kolunuzu doğru yere vurmuyorsa, dar kesim sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Regular Fit Kargo Pantolon

Normal kesim kargo pantolonlar, normal kesim kot pantolonlara veya diğer gündelik pantolonlara benzer şekilde oturur. Kargo pantolonların belirleyici özelliği cepleridir. Kargo pantolonların, genellikle bacakların dış tarafında olmak üzere geniş, kullanışlı cepleri vardır.

Diğer normal kesim pantolonlar gibi, kargo pantolonların da size hareket alanı sağlayan geniş, sivriltilmemiş bir bacağı olmalıdır. Kalçalar ve oturak, şekline uymak yerine vücuttan uzağa sarkmalıdır. Normal kesim kargo pantolonlar için iyi bir seçim çünkü ekstra kumaş ve ekstra alan cepleri daha kullanışlı hale getiriyor.

Kargo ceplerindeki eşyalar sizi dürtebileceğinden, dar kesim bir kargo pantolonu daha az rahat olacaktır. Faydalı bir amaç için kargo pantolon giymiyorsanız, normalde dar kesim pantolon giyiyorsanız, dar kesim kargo pantolonu iyi bir moda seçimidir.

Regular Fit Ne Demek Ne Anlama Geliyor konusunu yazdık. Son olarak bu ve benzeri yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.