En popüler video platformu olan Youtube, artık tamamiyle hayatımıza dahil omuş durumda. Hatta öyle bir konumda ki pek çok kişi geleneksel medyayı yani televizyonu bırakıp Youtube’a geçmiştir. İsteyen herkes belirlenen kurallar çerçevesinde özgürce ve ücetsiz videolarını insanlara ulaştırabiliyor. Hâl böyle olunca da sadece ülkemiz’de bile milyonlarca izleyicisi bulunan Youtube, kendi fenomenlerini yaratır hale geliyor. Şimdi bu platform’da ASMR (iç gıcıklatma ya da rahatlatma) kategorisi altında en başarılı Türk içerik üreticilerin’den biri olan ASMR Mehtap Ziyagil Kimdir Sevgilisi Var Mı Kaç Yaşında? gibi soruların cevap bulacağız.

Asmr Mehtap Ziyagil Kim? Yaşı Kaç?

Mehtap Ziyagil günümüz itibari ile 25 yaşındadır. Okuduğu bölüm Felsefe‘dir. Ayrıca yine aynı bölümde yüksek lisans yapmaktadır. Yaşantısının ufak bir bölümde özel bir okulda Felsefe bölümü öğretmenliği yapmıştır. Bu işten sonra ise bir kitap satış sitesinin sosyal medya yöneticiliğini yapmıştır. Fakat videoların da kendi ifade ettiğine göre artık tek yapmak istediği işin Youtube içerik üreticiliği olduğunu belirtmektedir. Şu an her ne kadar 100.000 kişiyi aşmış bir takipçi kitlesi olsa da Youtube’a ilk kez bundan çok daha önce ki bir zamanda bir arkadaşı ile ortak şekilde başlamıştır. burada normal hayattan videolar çekmiş, fakat sonrasında şu an bildiğimiz ASMR kanalını açmıştır.

Mehtap Ziyagil Sevgilisi Var Mı?

Kendisinin özellikle fan kitlesinin en çok sorduğu soruların başında sevgilisi var mı? geliyor. Youtube videolarında herhangi bir ilişkisinden bahsetmiyor oluşu herkesi Instagram hesabına bakmaya itiyor. Fakat bizlerde gözlemlediğimiz kadarıyla söyleyebiliriz ki kendisi çok büyük ihtimalle şu an yalnız. Ya da diğer bir seçenek olarak ilişkisini gizliyor olabilir. Fakat görünür de böyle bir şey yok gibi duruyor.

Youtuber Mehtap Ziyagil Ne Tür Videolar çekmektedir?

ASMR diye belirtmiş olsak da unutmamak lazım ki ASMR dediğimiz tür de kendi içinde dallara ayrılıyor. Mehtap ise genellikle;

  • fısıltılı sohbet
  • takırtı
  • öpücük sesleri
  • motivasyon konuşmaları

Başlığı altında videolar çekmektedir.

Asmr Ne Demektir?

Peki bu kadar bahsettikten sonra kısaca, tam olarak açılımını bilmeyenler için ASMR hakkında bilgi verip yazımızı sonlandıralım. Asmr açılım olarak (Autonomous Sensory Meridian Response) demektir. Yani beyin karıncalanması veya beyin rahatlması diye de tarif edilebilir. Pek çok insan bunu uyku sorununu yenmek için kullanmaktadır. Bir takım doktorların yaptığı açıklamalar ise kökenlerimizden gelen ‘fısıltının güven duygusu’ olarak algılanmasından dolayı insanı rahatlattığı öne sürülmektedir.

ASMR Mehtap Ziyagil Kimdir Sevgilisi Var Mı Kaç Yaşında? gibi soruları güncel olarak yazdığımız içeriğimiz de sizlere elimizden geldiğince bilgileri aktarmaya çalıştık. Eğer daha fazla Youtube hakkında yazı okumak isterseniz buraya basarak sitemizdeki ilgili bölüme geçiş yapabilirsiniz.