Youtube, içerik üreticileri için çok fazla imkanın sağlandığı bir video paylaşım platformu haline gelmiştir. Pek çok konuda kısıtlama olmadan ister günlük isterseniz haftalık ya da aylık şekilde video atarak takipçilerinizle etkileşim kurabilirsiniz. Hatta hepimizin bildiği, milyonlarca kişi tarafından takip edilen fenomenler haricinde yükselme trendinde olan içerik üreticileri de bulunmaktadır. Hatta bu yükselişte olanlar artık öylesine bir konumda bulunmaktadır ki, kendileri için onlarca fan hesabı açılanlar bile vardır. Şimdi bu isimlerden biri olan ve alanında Türkiye’de en çok takipçisi bulunan Selen Sözber ‘Selen Asmr’ Kimdir Yaşı Kaç Sevgilisi Var Mı? hakkında yazımıza geçiyoruz.

ASMR Selen Sözber Kim? Boyu ve Kilosu Kaç?

Selen Sözber, 1996 doğumludur ve günümüz itibariyle 25 yaşındadır. Boyu 1.68 , kilosu 52 civarıdır. Ayrıca takipçilerinin en çok merak ettiği konuya kendisi ‘metabolizmam hızlı çalıştığından dolayı kilo almıyorum‘ şeklinde yanıt vermiştir. Kelle, Mumbar ve Kokoreç yani sakat atları yemeyi çok sevmektedir. Okuduğu okul Başkent üniversitesi, bölümü Film Tasarımı‘dır. Kendisi ailesi ile birlikte yaşamaktadır ve yaklaşık 7 senedir erkek arkadaşı vardır. Erkek arkadaşıyla olan fotoğaflarınıda sık sık kendi Instagramından paylaşmaktadır.

Asmr Selen Mukbang Videoları ve Youtube Kariyeri

Selen Sözber, 31 Ağustos 2019 tarihinden beri Youtube’a içerik üretmektedir. Bu içerikleri Asmr kategorisinde bulunmakta ve çoğunlukla Mukbang Asmr videoları çekmektedir. Hatta kendisi asıl patlamayı Koronavirüs yeme mukbang ( yapay şeker ile yapılmış ) videosu ile yaşamıştır. Hatta bu video çok kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve o dönemde çok sayıda takipçi kazanmıştır. Hâlâ daha kanalının en çok izlenen videosu bu videodur. Güncel olarak 182.000 abonesi bulunmaktadır. Youtube Türkiye’de en çok takipçissi bulunan kişisel asmr kanalıdır. En çok izlenen Asmr videoları şunlardır;

  • Yenilebilir şekerler ile yapılmış koronavirüs yeme videosu
  • Yine şekerler ile yapılmış şampuan vs. ürünleri yeme videoları
  • Yapay şeker ile yapılan kırtasiye malzemeleri yeme videoları
  • Babası ile yaptığı Asmr videosu

Belirtmek istiyorum ki, kanalındaki yemeli videolar yapay tatlandırıcılar ile yapılmış ve şekerli gıdalardır. Küçük yaşta ki izleyiciler bunları izleyip asla denememelidir.

Asmr Mukbang Nedir?

Bu kadar bahsettikten sonra kısaca Mukbang ne demektir hiç bilmeyenler için anlatalım. Mukbang, çok iyi ses algılayan mikrofonların yakınından, sadece yemek yerken çıkan seslerin alındığı video türüdür. Bu sesler çıtır çıtır yenilen bir yemekten gelen sesler de olabilir, jelibon yerken çıkan sesler de olabilir. Hatta sadece çiğneme sesleri bile olabilir. Aynı zamanda dünya çapındaki en çok izlenen videolar bu tür Asmr videolarıdır.

Selen Sözber ‘Selen Asmr’ Kimdir Yaşı Kaç Sevgilisi Var Mı? gibi pek çok yayıncıyı sadece bizim sitemizde bulabilirsiniz. Eğer hemen şimdi okumak isterseniz buraya basarak ilgili alana ulaşabilirsiniz.