Popüler platformlarında başında gelen Twitch uygulaması kendi fenomenlerini yaratmaya devam etmektedir. Bu platform canlı yayınlar aracılığıyla herkese kitlelere ulaşma imkanı sağlamaktadır. İsterseniz oyun oynayarak, isterseniz sohbet yayınları hatta müzik yayınları yaparak. Hatta bir haber kanalı gibi bile kullanabileceğiniz bu uygulama ücretsiz olarak herkese sunulmaktadır. Eğer gerçekten iyi işler ortaya çıkarıp insanların beğenisini kazanırsanız hatırı sayılır ücretler bile kazanabilirsiniz. Genellikle 15-30 yaş arası genç kitlenin kullandığı bu platform son dönemde siyasilerin konuk olmalarıyla da adından sıkça söz ettirmektedir. Bugünkü yazımızın konusu da bu siyasi konulara sık sık değinen genç yayıncı Bahadır ‘PurpleBixi’ Telci Kimdir Kaç Yaşında Hangi Okulda Okuyor? olacaktır. İyi okumalar dileriz.

PurpleBixi Kim? Yaşı Kaç? Hangi Üniversitede Okuyor?

Twitch kullanıcı adıyla PurpleBixi’nin gerçek adı Bahadır Telci‘dir. Bahadır 1998 yılının 18 Eylül tarihinde doğmuştur. 23 yaşındadır. Başak burcu erkeğidir. Ayrıca memleketi Erzurum‘dur. Fakat buna karşın şu anda bilindiği kadarıyla İzmir’de yaşamaktadır. Okuduğu okul ise Ege Üniversitesi‘dir. Burada Halkla İlişkiler okumaktadır. Birazdan ayrıntılı olarak değineceğiz fakat belirtmeliyiz ki kendisi büyük çoğunlukla Twitch’i sohbet tarzında kullanmaktadır. Yani genellikle izleyicileri ile karşılıklı fikir alışverişi yapmaktadır.

Bahadır Telci PurpleBixi Sevgilisi Kimdir? Adı Nedir?

Bahadır’ın bilindiği kadarıyla kız arkadaşı vardır. Hatta nadir de olsa bazen kız akadaşını da yayına almaktadır. Kısaca bu ilişkiden bahsetmemiz gerekirse, ikili yaklaşık 10 yıldır birbiriyle tanışmaktadır. Tam olarak yanlış bilgi vermek istemeyiz ama ikilinin ilişkisinin ise en az 3 yıllık olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda kız arkadaşı da Twitch’de yayınlar yapmaktadır. Kullanıcı adı: marsthales ‘dir. 20 yaşında‘dır.

PurpleBixi Twitch Kariyeri

Kendisi Twitch’de sohbet yayınları yapmaktadır. Bu yayınlarda çok büyük oranda siyaset konuşmaktadır. Genç yaşına rağmen bu tarz bir konuda anlık olarak çok büyük izleyici kitlelerine hitap etmektedir. Hatta ortalama olarak 10.000 ile 30.000 kişi arası Bahadırı canlı olarak izlemektedir. Güncel siyaset olaylarını ele almakta ve fikirlerini çoğu zaman cesur şekilde dile getirmektedir. Kendisinin Twitch’de güncel olarak 177.000 takipçisi bulunmaktadır. Aynı zamanda yüksek oranda abonesi ( ki bu abonelik ücret karşılığında her ay yenilenmektedir) vardır. Ortalama olarak 2019 yılında yayıncılığa başlamıştır.

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca Bahadır ‘PurpleBixi’ Telci Kimdir Kaç Yaşında Hangi Okulda Okuyor? gibi pek çok yayıncıyı ele aldığımız yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya basarak ilgili alan geçiş yapabilirsiniz.