Twitch’te her gün artan izleyici kitlesi insanları bu alana doğru itmeye devam ediyor. Örnek vermek gerekirse Youtube’a içerik üretmek isteyen ama orada ilerlemesinin çok zor olduğunu düşünen biri, burada çok daha kısa sürede daha fazla insana ulaşabiliyor. Tabii ki bu dediğimizden Twitch’in daha kolay bir platform olduğu aklınıza gelmemeli. Fakat Youtube’da prodüksiyon ile bir şeyler çekmeye hem maddi hem manevi anlamda uğraşacağınıza, iyi bir kamera ve bilgisayar ile yayın açıp ilerleyebilirsiniz. Burada ki asıl olay sizin insanların ilgisini çeken oyunlar, yayınlar ya da bunun gibi şeyler yapıyor olmanız. Bir de eğer muhabbetiniz iyi ise emin olun aylar içinde adınızdan söz ettirebilirsiniz. İşte bizde bugün ki yazımızda Twitch’te diğer yayıncılarından ayrışan birini konu ediyoruz. Kendisi farklı bir tarz ile yayın yapmaktadır. Bu platformu radyo yayını gibi kullanan ve bunu çok başarılı şekilde yapan Twitch Eren ‘ErenAktan’ Aktan Kimdir Kaç Yaşında Ne İş Yapıyor? hakkındaki yazımıza hemen geçelim.

Eren Aktan Kim? Boyu Kaç?

Kaliteli yayınlara imza atan Eren Aktan’ın asıl mesleği Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılıktır. Fakat bizler kendisini daha çok Twitch yayınlarındaki radyocu ve moderatör kimliği ile tanımaktayız. Ayrıca günümüz itibariyle 30 yaşında‘dır. İstanbul‘da yaşamaktadır. Boyu ortalama olarak 1.80 ile 1.85 arasındadır. Alışılagelmiş radyo programlarının görüntülü halini çekmektedir. Kendisi pek çok etkinlikte modratörlük yapmıştır. Bunlardan bazıları; Noobstar, HOG2, Oyunun Yıldızları ve İntel ESL Türkiye Şampiyonası CS;GO finalidir. Bunu dışında bir çok farklı organizasyonda yine bu şekilde sunuculuk yapmıştır. 2019 yılında Oyunun Yıldızları töreninde Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı ödülünü kazanmıştır.

Twitch Kariyeri ve Yayınları

Kendisinden yazımızın başında diğer yayıncılardan farklı bir konsepti olduğunu söylemiştik. Evet bazen oyunlar oynayıp standart yayınlar da yapıyor fakat farklı bir yayın oluşturmak için de elinden geleni yapmaktadır. Bu yayınlardan bahsetmeden önce genellikle Talk-Show tarzı yayınlar yaptığını söylemeliyiz. Bazı çok izlenen yayınları ise şunlardır;

KonkordatoBurada gündemdeki haberleri ele alır ve aynı zamanda Twitch’de ki güncel haberlere baktığı yayın türüdür.
BoşlukdüzüBu yayınlarında ise 2 adam ve 2 kadın gündem olan olaylar ve videolar hakkında konuşuyorlar. En eğlenceli ve komik video türlerinden birisi budur.
ErenFlixBu yayınlarında, Türkiye’de çekilmiş düşük bütçeli korku filmlerini izliyor ve alttan alta bunları tiye alıyor.
Radyo KafasıKendisinin ortalama olarak en çok izlenen yayın türüdür. Bu yayınlarda genellikle sosyal medya’da tanınan ünlü isimleri ağırlıyor ve onlarla güncel konular veya sorunlar hakkında muhabbet ediyor.
NopeStarYine çok izlenen en eğlenceli içerik türlerinden bir tanesidir. Pqueen, Zade ve kendisi parodi şekilde yayınlar yapmaktadırlar.

Gördüğünüz gibi kendisi içerik kategorisi bol ve üretmeye çalışan bir yayıncıdır. Hatta geçen günlerde bir yayınında Toqtir ve Jahrein gibi yayıncıları ağırlamıştır. Twitch’de anlık olarak 85.700 takipçisi bulunmaktadır. Yayınlarını ise çok farklı sıkalada izleyici kitlesi izlemeketedir. Örnek vermek gerekirse bir yayınını 15.000 kişi izleyebiliyorken başka bir yayınını 3.000 kişi izleyebiliyor.

Twitch Eren ‘ErenAktan’ Aktan Kimdir Kaç Yaşında Ne İş Yapıyor? Yazımızı bu kısma kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu gibi yazılarımızı okumak isterseniz sizleri buraya basarak diğer yayıncalara bakmaya davet ediyoruz.