Yazılarımızda sıklıkla yer verdiğimiz ve içerisinde pek çok yayıncıyı bulunduran Twitch, her geçen gün daha popüler bir hâl alıyor. Hemen hemen her yaş grubundan yayıncının bulunduğu bu platform her yayın kategorisinden kitlelere ulaşma imkanı sağlıyor. Bunlar sohbet,oyun,müzik,spor vb. pek çok kategoriyi içine alan geniş bir sıkalaya bağlı bulunduruyor. Fakat bazı yayıncılar istedikleri kitleye bir türlü ulaşamıyorken bazıları da kısa sürede binlerce kişiye hitap edebiliyor. Bugünkü yazımızda kısa sürede büyük kitlelere hitap eden bir isimden bahsedeceğiz. Twitch Saniye Kimdir Gerçek İsmi Ne Yaşı Kaç? gelin hep birlikte bakalım.

Twitch Saniye Kim?

Twitch’de Saniye adı ile tanınan genç yayıncının gerçek ismi Mert Kaya‘dır. Genç oyuncunun boyu yaklaşık olarak 180 cm‘dir. Boyuna göre kilosu da ortalamadır ve kendi ifade ettiği kadarıyla 74 kilo‘dur. Mert Kaya, öncesinde Mersin’de yaşamış fakat sonrasında şuan bulunduğu il olan Sakarya‘ya gelmiştir. Kendisinin, bilindiği kadarıyla kız arkadaşı yoktur. Yayınlarında kendi kemik kitlesini oluşturmuş yayıncılardandır. Yayınlarını ortalama olarak canlı şekilde 3.000 ile 7.000 kişi izlemektdir.

Twitch Saniye Hangi Okulda Okuyor? Kaç Yaşında?

Mert Kaya, Üniversite hayatında İzmir‘de devam etmektedir fakat mâlum pandemi şartlarından dolayı Sakarya’da yaşıyor. Tam olarak bölümünü bilmediğimiz için maalesef size aktaramıyoruz. Bunun dışında kendisi günümüz itibariyle tam olarak 20 yaşındadır ve aktif olarak neredeyse 6 aydır yayın yapmaktadır. Bu yayınlarında pek çok faklı kategoriyi barındırmaktadır. Bu kategorilerden bazıları şunladır.

  • Just Chatting ( Sadece Sohbet)
  • Hobo Tough Life
  • Call of Duty 4
  • Minecraft

Daha oynadığı farklı kategoriler de var fakat biz başlıca olarak bunları yazdık.

Saniye Bey Youtube ve Yayıncılık Kariyeri

Twitch’de 271.000‘i geçik abonesi bulunan Saniye ( Mert Kaya ) aynı zamanda Youtube’da da çok popüler birisidir. Hatta Youtube abonesi Twitch’den yaklaşık 4 kat fazladır. Youtube’da anlık olarak 845.000 takipçisi vardır ve bu sayı git gide artmaktadır. Çok aktif kullanmasa da Youtube’da genelde tepki ve Troll videoları çekmektedir. Güncel olaylardan tutun da video oyunlarına kadar pek çok şeyi alay konusu yaptığı kısa videoları bulunmaktdır. 15 Nisan 2016 tarihinde Youtube’a katılmıştır.

Bugünkü yazımızın konusu genç yaşta ki başarılı yayıncı ve Youtuber Mert Kaya yani herkesin bildiği adıyla ‘Saniye’ oldu. Twitch Saniye Kimdir Gerçek İsmi Ne Yaşı Kaç? gibi daha fazla yayıncı ve Youtuber’ı merak ediyorsunuz hemen bu kısma basarak ilgili alana geçiş yapabilirsiniz.