Günümüzün en çok kullanılan ve dünyaca ünlü programı whatsapp hakkında bir kaç konuyu ele aldık. Bu yazımızda Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu çözeceğiz. WhatsApp onu dünya çapında milyonlarca insan için en popüler mesajlaşma uygulaması yapan bir sürü harika özellikle birlikte geliyor. Önemli sorun ise WhatsApptan mesaj almadığınızda, önemli metinleri kaçırmak sinir bozucu olabiliyor. WhatsApp mesajlarını sohbeti açmadan nasıl okuyacağınızı hiç merak ettiniz mi? Ya da WhatsApp mesajlarının konuşmayı açmadan okunması mümkün olsaydı? Bunlar internette sıkça sorulan sorular arasında geliyor.

WhatsApp mesajlarını açmadan okumaktan gerçekten faydalanabilirsiniz. Arkadaşınız size bir WhatsApp mesajı gönderebilir. Okumak istersiniz ama hemen cevap vermek istemeyebilirsiniz. WhatsApp mesajlarının ve bildirimlerinin hızlı bir şekilde iletilmesini sağlamak için telefonunuzun doğru şekilde yapılandırılması gerekir. Bazende whatsApp mesajlarının ve bildirimlerinin hızlı bir şekilde iletilmesini sağlamak için telefonunuzun doğru şekilde yapılandırılması gerekir. Bu gibi durumlarda sohbeti açmadan veya göndericinin mesajını okuduğunuzu bildirmeden gelen mesajları okuyabileceğiniz özellikleri veya geçici olarak çözümleri burada bulabilirsiniz. Kısacası ne gibi yöntemleri deneyebiliriz bakalım.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor İphone

Çoğumuz, bir uygulamayı açmadan, uygulamadaki herhangi bir güncelleme hakkında Bildirimlerden bildirim alabileceğimizin farkındayız. Bu nedenle, sohbeti açmadan WhatsApp mesajlarını görüntülemek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak “Ayarlar” bölümüne girin,
 • Girdiğiniz sayfada “Bildirimler” kısmına tıklayın,
 • Ardından ilk seçenek “Önizlemeleri göster” diyin ve “Her zaman” butonuna tıklayın. İşaretli bir şekilde olacak.
 • İşaretledikten sonra tekrar geri dönün ve aşağıda bulunan uygulamalar kısmına girerek, uygulamalar arasında Whatsapp’ı bulun.
 • Bulduktan sonra “Bildirimlere izin ver” butonuna tıklayarak açın.
 • Daha sonra ayarlardan “Sesler ve işaretler” açın,
 • En altta “Whatsapp bildirimleri ayarları” yazısına tıklayın.
 • Karşınıza Whatsapp uygulamasının bildirimlerini gösterecek ve oradan ayarları kontrol edin.
 • Bu aşamaları yaptığınıza emin olun.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor İphone 11

Whatsapp bildirim ekrana gelmiyor, sorunu birçok iPhone kullanıcısının karşılastığı problerlem arasında yer alıyor. Hatta en büyük sorun da diyebiliriz. İlla yeni bir mesajınızın olup olmadığını whatsapp’a girmek insanın sinirini bozabiliyor. Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor iphone 11 sorununu çözmenin yollarına beraber bakalım.

 • iPhone’unuzu yeniden başlatma,
 • Wi-Fi ve hücresel veriyi değiştirip, geçişler yapma,
 • Whatsapp’ı kapatmayı zorlayın,
 • Whatsapp bildirim ayarlarını kontrol edin,
 • Telefonunuzun arka planda yenilemenin açık olduğundan emin olun,
 • Senkronizasyon açık olsun,
 • Whatsapp’ı silip yeniden yükleme,
 • En son olarak ise iPhone telefonunuzun ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.
Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor

Adımları dikkatliye okuyarak devam edin.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Android

Telefonunuzda ayarların değişmesi veya bozulması Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Android gibi sorunları açabilir. Dolayısıyla böyle bir problemi yaşamak morelinizi bozabiliyor. Android telefonlarda bunu düzeltmek için yapmanız gerekenlere göz atalım.

 • İlk önce telefonunuzu açın ve “Ayarlar” bölümüne girin,
 • Karşınıza çıkan pencereden “Uygulamalar ve Bildirimler” butonuna tıklayın,
 • Bazı Andorid telefonlarda sadece “Uygulamalar” olarakda geçebilir,
 • Seçtikten sonra “Whatsapp” uygulamasını seçin,
 • Açık sekmede “Veri kullanımı” seçeneğine tıklayın,
 • Son olarak ise kullanım ayarlarınızı “Arka plan veriler” ve “Sınırsız veri kullanımı” seçeekleri açık olacak şekilde tıklayın ve kaydedin.

Eğer yukarı belirtmiş olduğumuz adımları yaptıktan sonra sorununuz çözülmüş olacak. Eğer sorununuz çözülmediyse whatsapp’ı silip tekrar yükleyin derim.

Whatsapp Anında Bildirimler Devre Dışı Nasıl Açılır?

WhatsApp’ı düzenli olarak kullanıyorsanız, mesajla ilgili herhangi bir bildirim almadan uygulamayı açtığınızda kişilerinizden okunmamış mesajlar bulmanız gerçekten sinir bozucu.

1- WhatsApp’ı Yeniden Başlatın

WhatsApp anında bildirimlerinin çalışmaması sorununu çözmeye çalışmanız gereken ilk şey, uygulamanın arka planda çalışmasını durdurmaktır. Çalışma zamanı sırasında uygulamanın arızalanmasına neden olan geçici bir hatayla karşılaşmış olabilir. Bu durumda, uygulamanın basit bir şekilde yeniden başlatılması, cihazınızdaki anında iletme bildirimi sorununu çözebilir. 

 • İlk önce cihazınızın kilidini açın ve uygulama değiştiriciyi açmak için Ana Ekran düğmesine iki kez dokunun.
 • Ardından, cihazınızda çalışan uygulamalar listesinden  WhatsApp’ı bulun.
 • Son olarak, uygulamanın arka planda çalışmasını durdurmak için ekranınızı yukarı kaydırın.

2- Cihazınızı Yeniden Başlatın

Uygulamanın basit bir şekilde yeniden başlatılması, WhatsApp anında bildirimlerinin çalışmaması sorununu çözmede işe yaramadıysa, daha sonra deneyebileceğiniz şey, gerçek cihazınızı yeniden başlatmaktır. Cihazınızın, herhangi bir anında iletme bildirimi almamanıza neden olan bir aksaklıkla karşılaşması olasıdır.

3- Uçak Modunu Kapatın

Günümüzde çoğu akıllı telefon, kullanıcıların hücresel veriler de dahil olmak üzere cihazlarında kablosuz iletişimi kapatmasına olanak tanıyan ‘Uçak Modu’ adı verilen bir özellik sunuyor. Bu, WhatsApp’ın internete bağlanmasını ve sunucularına erişmesini engeller, bu da yalnızca WhatsApp ile değil, internetin çalışmasını gerektiren tüm uygulamalarla herhangi bir bildirim almamanıza neden olur. 

4- İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Yukarıda belirtildiği gibi, WhatsApp’ın hesabınıza gönderilen mesajları alabilmesi için sunucusuna bağlanabilmesi için internete ihtiyacı vardır. Bu durumda deneyebileceğiniz şey, internetinizin hızlı ve kararlı olduğundan emin olmak için bir hız testi yapmaktır. 

5- Diğer Cihazlarınızı Kontrol Edin

Birden fazla cihazınız varsa ve hepsinde WhatsApp kullanıyorsanız, diğer cihazınız zaten aldığı için kullandığınız mevcut cihazda neden bildirim almadığınızı açıklayan bildirimi alıyor olabilir. Bunu çözmek için, anında bildirimlerinin kullanmakta olduğunuz mevcut cihaza yönlendirilebilmesi için WhatsApp hesabınızın diğer cihazlarınızdaki oturumunun kapatıldığından emin olun.

6- WhatsApp’ta Anında Bildirimleri Etkinleştirin

Kullanıcıların bildirimlerini özelleştirmelerine ve yalnızca bildirim almak istedikleri belirli uygulamaları seçmelerine olanak tanır. Bu, uygulamadan herhangi bir bildirim almamanızın başka bir nedeni olabilir. WhatsApp, uygulamanın anında bildirimleri göndermesini engelleyen ayarlarınızda engellenmiş olabilir.

Bunu ekarte etmek için ‘Bildirimler’ ayarlarınızı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

 • iPhone’unuzda ana ekrandan  “Ayarlar uygulamasına” dokunun,
 • Ardından, “Bildirimler” sekmesine tıklayın,
 • Son olarak, listeden “WhatsApp’ı” bulun ve dokunun ve “Bildirimlere İzin Ver’in Etkin” olduğundan emin olun

7- Rahatsız Etmeyin’i Kapatın

iOS’un en eski özelliklerinden biri, ‘Rahatsız Etmeyin’ seçeneğidir. Bu özelliği açmak, önemli bir konferanstaysanız veya gece yarısı çalan cihazınızdan kesintisiz uyumak istediğinizde kullanışlı olan, kullanıcıların cihazlarında her türlü bildirimi engellemesine olanak tanır. Bu özellik cihazınızda etkinleştirilmiş olabilir ve bu da WhatsApp’tan herhangi bir bildirim almamanıza neden olabilir. 

8- Güç Tasarruf Modunu Devre Dışı Bırakın

Telefonlarınız da güç tasarrufu modu, uygulamaların sunucularından sizin için gönderilen yeni postaları veya mesajları senkronize etmesine olanak tanıyan arka planda uygulama yenilemeyi devre dışı bırakır. Bu durumda, güç tasarrufu modu etkinleştirildiğinde arka planda çalışmasına izin verilmediğinden uygulamayı açarsanız yalnızca yeni mesajlar için bilgilendirileceksiniz.

9- Arka Planda Uygulama Yenilemeye İzin Ver

Cihazınızda güç tasarrufu modunun veya düşük güç modunun devre dışı bırakıldığından eminseniz, arka planda uygulama yenileme ayarlarınızı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. WhatsApp’ın yeni mesajları kontrol etmek için cihazınızın arka planında çalışmasına izin verilmemesi ve bu nedenle anında bildirimlerinde sorunlara neden olması muhtemeldir.

 • Cihazınızda, başlatmak  için “Ayarlar” uygulamasına dokunun,
 • Ardından, “Genel” sekmesine tıklayın. 
 • Bundan sonra, “Arka Plan Uygulama Yenile’ye” tıklayın. 
 • Son olarak, uygulamalar listesinden “WhatsApp’ı”bulun ve yanındaki geçiş anahtarının “Açık” olarak ayarlandığından emin olun.

10- WhatsApp’ı Güncelleyin

Whatsapp üzerinden anında bildiriminizle ilgili sorun yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra ortaya çıktıysa, WhatsApp’ın mevcut sürümünün zaten bildirimlerle ilgili bir sorunu olabilir. Bu durumda, WhatsApp sorunun zaten farkında olabilir ve sorunu uygulamada düzeltmek için bir güncelleme yayınlayabilir. 

11- Telefonunuzu Güncelleyin

Cihazınızın hem performansı hem kullanıcı deneyimini iyileştirmek güncellemelisiniz. En önemliside hataların veya bugların düzeltilmesi için gerekir.

12- WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Yazımızın bu noktasına ulaştıysanız, WhatsApp ile ilgili bildirim sorununu hiçbir güncelleme veya ayar yapılandırmasının çözmediğini varsayabiliriz. Telefonunuzda yüklü olan WhatsApp sürümünün, uygulamada kararsızlığa neden olan ve düzgün çalışmamasına neden olan kaynakları bozması mümkündür. 

13- Cihazınızı Sıfırlayın

Yukarıda bahsedilen yöntemler anında iletme bildiriminizle ilgili sorunu çözemezse, bakabileceğiniz son çare cihazınızı sıfırlamaktır. Tüm yapılandırmasının ve sistem kaynaklarının fabrika varsayılan ayarlarına döndürülmesini sağlar. Ancak, cihazınızı sıfırlamanın tüm içeriğini tamamen kaldıracağını unutmayın.

Kısacası Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor yazımızın sonuna geldik. Son olarak bu ve benzeri yazılarımızı okumak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.