Silivrikapı Buz Pisti’ne Nasıl Gidilir? Silivrikapı Buz Pisti Giriş Ücreti 2023

Silivrikapı Buz Pateni Pisti ve Spor Salonunu kısaca tanıtalım. Silivrikapı Buz Pisti İstanbul’un Fatih ilçesinin Koca Mustafa Paşa semtinde bulunmaktadır. İstanbulun ilk olimpik buz pateni salonudur. 900’ün üstünde seyirci kapasitesine ve 1800m2 alana sahip olan Silivrikapı Buz Pistinde dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

İstanbul’daki en büyük alana sahip buz pisti Silivrikapı Buz Pisti’dir.

Dolayısıyla çok sık ziyaret almaktadır.

Tesis içerisinde aynı zamanda Buz Pateni, Step-Aerobik, Fitness, Masa Tenisi ve Pilates’te bulunmaktadır. Böylesine eşsiz bir tesis hakkında birçok bilgiye bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan Silivrikapı Buz Pisti’nin konumu‘nu tarif edelim ve ardından diğer detaylarına geçelim.

Silivrikapı Buz Pisti’ne Nasıl Gidilir? Silivrikapı Buz Pisti Nerede?

Silivrikapı Buz Pisti’ne Nasıl Gidilir? Silivrikapı Buz Pisti Nerede?

Giriş’te de bahsettiğimiz gibi İstanbul’un Fatih İlçesinin Koca Mustafa Paşa semtinde bulunan Silivrikapı Buz Pistine gitmek için aşağıda verdiğimiz yol tariflerine göz atın. Silivrikapı buz pisti yol tarifi;

Adres: Sümbül efendi Mahallesi, Hisaraltı Caddesi No:111 Posta Kodu: 34107 Kocamustafapaşa Fatih/İstanbul

 • Kendi aracım ile gideceğim: E5 üzerinden Edirnekapı şehitliğinden üzerinden Adnan Menderes Bulvarına istikametine dönün. Ardından Yedikule’ye bağlanarak yaklaşık 1.5-2 km devam ettikten sonra tesise ulaşmış olacaksınız.
 • Metrobüs ile gideceğim: Metrobüs ile Cevizbağ durağında inin daha sonra 93 – 93C – 93M – 93T – 1453 ve MR12 numaralı İETT otobüslerini kullanarak Silivrikapı Buz Pistine gelebilirsiniz.
 • Otobüs ile gideceğim: 3 – 93C – 93M – 93T – 1453 ve MR12 numaralı İETT otobüslerini kullanarak Silivrikapı Buz Pistine gelebilirsiniz.

Ek olarak buraya tıklayarak Google Haritalar sayesinde konum bilgisine tam olarak ulaşabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti Giriş Ücreti 2021

Silivrikapı Buz Pisti’nin her yıl giriş saatleri ve ücretleri değişmektedir.

 • Silivri Kapı Buz Pisti 2020 yılındaki giriş ücreti 15 TL’dir.
 • Silivrikapı Buz Pisti Giriş Ücreti 2021 yılı 15 TL’dir.
 • 2021 yılı giriş ücreti henüz belirlenmedi. Fakat 2020 fiyatıyla aynı olduğu söylenmektedir.

Pandemi’den dolayı uzun süredir gayri faal olan Silivrikapı Buz Pisti halen kapalıdır. Bu sebeble giriş saatleri tam anlamıyla bilinmemekte ve değişkenlik göstermektedir.

Not: Güncel bilgiye göre pandemi nedeniyle geçici olarak 12 yaş üstü yetişkinlere kapalıdır.

Silivrikapı Buz Pisti ve Spor Tesisi 17 Mart 2021 tarihi itibariyle kademeli olarak kullanıma açılmıştır.

2020 ve 2021 yılı için giriş saatleri aşağıdaki gibidir;

Silivrikapı Buz Pisti Hakkında Bilgiler

Silivrikapı Buz Pisti’ne Nasıl Gidilir? Silivrikapı Buz Pisti Giriş Ücreti 2021
 • Üyelikler iki aylıktır. İkinci ayın sonunda kişi devam etmek isterse yedek listeye alınır.  Yedek listede yer yok ise kişi isteği doğrultusunda müsait olan farklı branşlara da yönlendirilebilir.
 • *Üyelik Kullanımlarında haftada 2 gün kullanım olan seanslarda tüm Erkek ve Çocuk seanslarında peşpeşe 2 seans toplamda 4 seans gelmediğinde, tüm bayan seanslarında peşpeşe 3 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 • *Üyelik kullanımlarında haftada 3 gün kullanım olan seanslarda tüm erkek ve çocuk seanslarında peşpeşe 3 seans toplamda 5 seans, tüm bayan seanslarında peşpeşe 4 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 • *07:00-18:00 saatleri arasında spor faaliyetlerinden faydalanan bir kişi aynı dönem içerisinde bir branştan faydalanabilir.
 • *Kart çıkararak üye olan bir kişi aynı dönemde sadece bir tesisten faydalanabilir.
 • *Buz Pisti kiralama süresi 60 dakikadır.
 • *Sauna ve Sauna + Hamam üyelikleri, Yüzme üyelikleri ile birlikte aynı dönemde satın alınabilir. Yalnızca satın alınan yüzme seansı günü kullanılabilir.
 • Pandemiden dolayı saatler değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi için 0212 312 68 57 numaralı hattı arayarak ulaşabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti’ne Nasıl Gidilir? Silivrikapı Buz Pisti Nerede?

*Engelli bireyler (%40 ve daha fazla oranda), Malul Kişiler (65 yaşını doldurmuş) %50 indirimli faydalanacaklardır. 

*Şehit yakınları (1. derece) ile gaziler ve yakınları (1. derece) tesislerden ücretsiz faydalanacaktır.

*Öğrenci, Kamu personeli, Emekliler, Sarı basın kartı sahipleri %25 indirimli faydalanacaklardır. (657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Kapsamında Çalışanlar)

*Aynı ailenin birden fazla yetişkin üyesi aynı dönemde tesisten yararlanıyorsa her bir üye için %10 indirimli faydalanacaklardır. 

*Çocuk gruplarından kardeşler faydalanıyorsa ikinci çocuk %40, üçüncü ve üzeri çocuklar ücretsiz faydalanacaklardır. (Buz pistinde ikinci çocuk %30, üçüncü ve üzeri çocuklar %35 indirimlidir.)

*Birden fazla branştan yararlanan kişiler, %10 indirimli faydalanacaktır.

*Bir kategoride indirim hakkından yararlanan, ayrıca ikinci bir kategoride indirim talep edemez.

*Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde; Yüzme, Fitness, Step-Aerobik, Pilates ve Bosu branşlarından herhangi bir tanesini satın alan müşteri, dilerse Hamam+Sauna’ya aylık fiyattan %50 indirimle aylık kayıt yaptırabilir.

*18 yaş arası çocuklara %10 indirim uygulanır. (Sadece Yeşilvadi Spor Tesisinde uygulanacaktır.)

*Silivrikapı Buz Pistinde yer alan buz sporlarında yalnızca öğrenciler ve kardeşler indirimleri geçerli olup yetişkinler için geçerli değildir.

*Takım sporları, halı saha, kapalı salon, tenis kortu ve havuz kiralamalarında herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

*İBB Bünyesindeki Memur, İşçi, Sözleşmeli memur, İştirak şirket personelleri, Hizmet ihalesi ile istihdam edilen personeller, İSKİ, İETT personelleri %75 indirimli faydalanacaktır.

Diğer blog yazılarımıza göz atmak için blog kategorimizi veya Pilates ile ilgiliyseniz buraya tıklayabilirsiniz.