İlişkilerimizde özellikle henüz daha başındayken karşı tarafın düşüncelerini oldukça merak ederiz. Beni beğendi mi? tekrar benimle buluşmak isteyecek mi? Ya da görüşmemiz de pot kırdım mı gibi düşünceler içimizi kemirir. Fakat biz karşı tarafa çekinmeden (ki bunu çok az kişi yapabilir). Sorsak dahi doğru yanıtı aldığımızdan emin olamayız. Hele ki kafamıza takılan soru ‘Acaba erkek arkadaşım bana bağlanmaya başladı mı?‘ gibi düşünce ise bu durum gerçekten ızdırap halini alabilir. Şimdi gelin isterseniz Bağlanan Erkek Davranışları Nelerdir Bir Erkek Ne Zaman Bağlanır? tüm bu sorulara elimizden geldiğince yanıt olmaya çalışalım.

Bağlanan Erkek Davranışları Nelerdir?

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki bizler yerli ve yabancı kaynakları inceleyerek sizlere bir blog yazısı hazırlıyoruz. Herkes farklı bir psikolojiye ve davranış biçimine sahip olabilir. Bu nedenle yazdıklarımı okuduktan sonra en sağlıklı kararı yine kendiniz vermelisiniz. Şimdi konumuza gelecek olursak. Bir erkek size bağlanmaya başlamışsa ya da bağlanmışsa şu tarz davranışlar sergileyecektir.

  • Sürekli Sorular Sorup Aranızda Bir Problem Oluşmasını Önlemek: Bu yazımızı daha iyi anlamanız için sizlere açacağız. Yani burada bahsetmek istediğimiz şey şudur. Aslında aranızda herhangi bir problem olmasa bile sürekli size ‘bir sorun var mı? Yanlış anlaşıldım mı? Bir ihtiyacın var mı?’ türevi sorular sormasıdır. Bu soruların psikolojik dışa vurumu şu şekildedir. (Seni kaybetmek istemiyorum bu nedenle aramızda oluşabilecek herhangi bir aksiliğin önüne geçmek istiyorum.)
  • Yazmadığınız Halde Sürekli Konuşmak İstemek: Evet hepimiz farkındayız ki bir kadın istemediği halde sürekli yazan ve arayan bir erkek profili iyi bir profil değildir. Fakat bu soruyu konumuz itibariyle düşünmemiz gerekiyor. Sizinle sürekli ilgilenen ve bunun için çaba sarfeden erkek kesinlikle sizinle arasında bir bağ kurmuştur.
  • Ona Karşı Hislerinizi Merak Etmesi: Sürekli size kendisi hakkında ne düşündüğünü sorması açıkça size verdiği değeri ve önemi gösteriyordur. Özellikle sizde karşı tarafa karşı boş değilseniz. Bu sorusuna olumlu cevap verirseniz büyük ihtimalle erkek arkadaşınız size çok daha büyük bir bağlılık sağlayacaktır.
  • İhtiyacınız Olduğu An Tüm İşlerini Bırakıp Yardıma Koşması: Aslında bu madde ile ilgili uzunca yazı yazmaya gerek yok. Normal şartlarda yoğun işleri olan bir erkek arkadaşınız varsa. Ve sıkıntınızı öğrendiğinde hemen yanınızda olduğunu belli ediyorsa bağlılığın en büyük belirtisini gösteriyordur.
  • Ufak Sürprizler: Normal şartlarda ortalama bir erkek bağlılık duygusu yaşamadığı bir kadına kolay kolay hediye göndermez. Eğer ummadığınız anlarda maddi ya da manevi farketmeksiniz size bir sürpriz yapıyorsa. Mutlaka size karşı derin hisler besliyor demektir.

Eğer bu 5 maddeden en az 3’ünü flörtünüzde gözlemliyorsanız karşı tarafı belirli bir oranda bağlı hale getirmişsiniz demektir.

Bir Erkek Bir Kadına Ne Zaman Bağlanır?

Sizlere genel olarak bilinen bir öngörü ile giriş yapmak istiyoruz. Her Erkek Biraz da Annesini Gördüğü Kadına Aşık Olur. Bu söz insanlığın ilk zamanlarından bu döneme kadar oldukça tutan bir tez’dir. Kısaca örnek vermek gerekirse;

Aile evindeyken temizliğini, bulaşığını ve diğer bir çok ihtiyacını annesinin karşıladığı bir erkek sizin ev işlerinde başarılı olduğunuzu gördüğünde muhtemelen etkilenecektir.

Bunun yanı sıra sizinle muhabbet etmekten keyif alan, sürekli konu açan, aynı müzik ve filmleri izlemekten hoşlanan erkek sizinle sıkı bir bağ kuracaktır. İnsanlar her ne kadar güzel veya yakışıklı olurlarsa olsunlar. Beraber keyifli zaman geçirmedikleri sürece bunların hiç bir önemi yoktur. Fakat dış güzelliği de tamamen yabana atmıyoruz. Özellikle erkekler hormonel tetiklemelerden dolayı kadının yüz güzelliği ve fizik gibi etkenlerine bakarak etkilenebiliyor. Hem dış güzelliği hem keyifli zaman geçirmeyi bulduğunu düşünen erkek, siz estra bir çaba sarfetmeden zaten size bağ kuruyor. Bunun dışında sizden ilgi gördüğünü düşünmeye başlayan karşı cins. Çoğunlukla buna karşılık veriyor ve karşı hamlede bulunuyor.

Bağlanmaktan Korkan Erkek Nasıl Anlaşılır?

Tam sizden hoşlandığını düşündüğünüzde yakınlaştığınız dönemlerde sizden kaçan ve hiçbir şey olmamış gibi davranan erkeklerden uzak durmalısınız. Bunlar kısaca ilişki korkusu yaşayan erkeklerdir. Flört aşamasını oldukça sevip iş ciddiye bindiğinde sorumluluk almak istemezler. Gönül eğlendirme tabirini hakeden erkekler bu gruba üyedirler.

Seven Erkek Bakışlarından Nasıl Anlaşılır?

Sizler için bir bonus başlık ekleyip yazımıza yavaş yavaş son veriyoruz. Kadınların çok merak ettiği konulardan biri olan bakış mevzusu önemli bir eleveriş davranışıdır. Flörtünüzle bir yerde oturup bir şeyler içerken size derin ve anlamlı baktığını fark ediyorsanız bir şeyler oluyor demektir. Çünkü erkekler kadınlar kadar dolaylı yoldan düşünmezler, her ne düşünüyorlarsa bu hareketlerine yansır. Yani gözlerinizin içine bakıp sanki gözleri konuşuyormuş gibi geliyorsa ve bir an olsun gözlerini ayırmıyorsa muhtemelen ilgi duyuyordur. Ancak unutmayın ki bazı erkekler bu yöntemi kullanıp sadece yalandan yere etkilemek için uğraşıp dururlar. Fakat ne kadar rol yapsalarda orjinal bakış ve yapmacık tavır kendini mutlaka ele vermekt

Sizler için harmanlayıp sunduğumuz bu yazımızda umarım istediğiniz sonuçlara ulabilmişsinizdir. Unutmayın ki burada ki yazılarımız size sadece yol gösterici olabilir. Son kararı verecek olan sizin düşünclerinizin bütünüdür. Bağlanan Erkek Davranışları Nelerdir Bir Erkek Ne Zaman Bağlanır? gibi yazılar sitemizde oldukça yoğundur. Eğer okumak isterseniz hemen buradan ulaşabilirsiniz.