Özellikle günümüzde sosyal medyanın çok aktif şekilde kullanılmasından kaynaklı olarak pek çok kişide partnerine karşı güven problemi oluşmaktadır. İlişkilerin atılan bir DM ile başlayabildiği bu hızlı dönem doğal olarak büyük güven problemleride yaratmaktadır. Kimilerinin 6. his, kimilerinin ise paranoyak düşünce adını verdiği bu durum bizi bazen yanıltıyor olsa da çoğunlukla da doğru çıkmaktadır. Bazı durumlarda (özellikle kadınlarda) his çok fazla iç kemirir. Karşı cinsin asıl amacının ne olduğunu merak eder fakat soramazsınız. Zaten sorabilsek de hiç kimse direkt olarak size aslında ilgi duymadığını söylemeyecektir. İşte bu yazımızın amacı da karşı tarafın ilgisinizliğinin nedenleri olacaktır. Şimdi gelin İlişkide Kullanan Erkek Nasıl Davranır Sebepleri ve Anlama Yolları yazımızın içeriğine bir bakalım.

İlişkide Kullanan Erkek Nasıl Davranır?

Şu an bu yazımızı okuyorsanız içinize karşı taraftan kaynaklanan bir sebepten ötürü kurt düşmüştür. Bu tavrını anlamlandırmaya çalışıyorsunuzdur.

Örnek vermek gerekirse; Sizinle daha düne kadar şen şakrak konuşan ve her sorununuzla yakından ilgilenen o insan şu an selam dahî vermiyordur. Hatta neden yazmadığını merak edip siz konuşma başlattığınızda bile ilgisiz davranıyor çok geç görüldü atıyordur.

Öncelikle konuya giriş yapmadan önce size şunu söylemek isterim ki bu durum tahmininizden çok daha fazla kadının başına gelmektedir. Yani siz acaba bende mi bir problem var diye düşünüp önceki gün ki mesajlarınızı okumayı bırakarıp karşı tarafın neler çevirdiğini anlamaya çalışmalısınız. İlk önce, Kullanan bir erkeğin en çok takındığı davranışları maddeler halinde bir inceleyelim.

  1. Anlamsız Şekilde Ortadan Kaybolmak ve Mesajları Dahî Saatlar Sonra Görmek; Bu durum en tipik (artık seninle konuşmak istemiyorum bana bir müddet zaman ver) davranışıdır. Konuşmaya dahii zaman ayırmak istemeyen karşı cins, sizi bu şekilde oyalamaktadır. Fakat aynı zamanda kaybetmemek içinde olumsuz bir mesaj yazmamaktadır. Yani sizi bir nevi elinin altında tutmak istemektedir. Neden böyle davrandığına gelecek olursak. Akıllara en çok karşılaşılan iki senaryo gelmektedir. İlki Özgüvensizlik, ikincisi ise Yeni Biriyle Tanışmış Olma ihtimali. Biliyorum sizler ikinci ihtimalin gerçekleşme olasılığını daha yüksek sanıyorsunuz. Fakat erkekler ilişkinin başında verilen sözleri yerine getirme de adeta bir korkak gibi davranır ve en ufak sorunda hemen geri çekilirler. Yani çoğunlukla karşınızdaki kişi kendine güvenemiyordur. İkinci ihtimal ise sosyal medyanın, beğenilen bir kişiyle iletişimi kolaylaştırmasıdır. Yani bugün sizi beğenip yazan biri ertesi hafta başkasıyla konuşmaya başlıyor. Bu da anlık haz durumuna neden oluyor. Sürekli farklı heyecan aramak düzensiz ilişkiye neden oluyor.

Kullanan Erkeğin Bir Diğer Tipik Davranışları

  1. Özür Dilememek, Sürekli Kendini Haklı Çıkarmak; İkinci ve en bilinen durumlardan biri de budur. Evet bazen gerçekten hatası olan siz olabilir ve özür dileyebilirsiniz. Bu durumda tabii ki flörtünüz sizden özür dilemeyecek hatası olmadığını söyleyecektir, bu gayet normal bir durum. Fakat asıl sorun %100 karşı taraf haksızken yinede kabul etmemesidir. Ne yazık ki şunu söylemeliyiz ki seven erkek kesinlikle hatalıysa ( hatta hatalı olmasa bile) çoğunlukla özür diler. Hatalı olduğu halde özür dilemeyen birisi size değer vermiyor ya da ilişkinin temel taşının kendisi olduğunu düşünüyordur. Bu tarz insanlardan uzak durmk gerekmektedir.
  2. Sorumluluk Almamak; Bu maddemizin temel nedeni daha ileri seviyede ki ilişkilerde kendini göstermektedir. Örneğin 3 yıllık erkek arkadaşınıza artık bunun bir adını koyalım söz,nişan ya da düğün yapalım dediğiniz de oradan uzaklaşır ve bu yükün altına girmek istemezler. Çoğunlukla lafı değiştirir ve bunun olanaksız olduğunu söylerler. Evet maddi açıdan oluşan problemler için bir şey diyemeyiz. Fakat baştan bu teklifinizden kaçan birisi ne yazık ki sizinle zaman geçirmekten öteye gitmiyordur.

Zaman Geçiren Erkek Davranışları

  1. Cinsellik; Sürekli konuşulan her konuyu cinsellikle ilgili bir yerlere çeken erkeğin temel amacı bellidir. Sizinle fiziksel olarak ya da sosyal medya üzerinden kendi hazlarını tatmin etmeye çalışmaktadır. Siz bu tarz sohbetlerden kaçmaya ve onu reddetmeye başladığınız da ise çok fazla zorlamayıp yazmayı kesecektir.
  2. Kendi İstediği Zaman Yakınlaşma; Aylarca yazmayıp sonra birden hiçbir şey olmamış gibi gelen erkek maalesef sizi kullanıyordur. Başka insanlarla zaman geçirip sonra tekrar kürkçü dükkanına dönen partneriniz sizinle eskisi gibi olmaya söz verip en kısa zamanda tekrar sıkılıp geri gidecektir. Bu en tipik tepkilerden biridir ve kesinlikle çok dikkatli olmalısınız.
  3. İlk Adımın Sizden Beklenmesi; Toplumda genel kanı bildiğiniz gibi seven erkeğin ilk adımı atmasıdır. Bu kesin olarak doğru bir önerme olmamakla birlikte en azından bizim insanlarımız için geçerlidir. Evet kadınlarda ilk adımı atabilir ama bunu her defasından kadından bekleyen erkek ya çok çekingen ya da umursamazdır.

Pek çok yabancı ve Yerli kaynaktan edindiğimiz bilgiler bu maddelerin ön planda olduğunu gösteriyor. Şimdi gelin bu tavırları sergileyen erkekte ki asıl sebep nedir bir bakalım.

Bir Erkeğin İlişkide Zaman Geçirmesinin Sebebi Nedir?

Dünyada ki tüm erkeklerin farklı yapıda olabileceklerini göz önünde bulundurarak sizlere genel olan kanıdan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bilmesiniz ki yukarıda bahsettiğimiz 6 madde bu sebeplerin temelini oluşturmaktadır. Yani bir erkek artık sıkılmaya başladıysa ya da sizinle hayalini kurduğu şeyleri artık gerçekleştirdiğini düşünüyorsunuz uzak durmaya başlar. O artık yeni hazlar alabileceği bir ilişki aramaktadır. Sizin kendinizden fedakârlık yaparak tümüyle teslim olduğunuz partneriniz artık doyum noktasına ulaşmıştır. Psikologlar bu nedenle ikili ilişkilerde hep kapalı bir kapı tutmanın yararlı olacağını söylemektedir.

Diğer bir sebep ise günümüzde sayısı gittikçe artan özgüven sorunu yaşayan erkeklerdir. Bunu direkt dile getiremese de, evlilik fikrinin bile korkuttuğu çok fazla sayıda erkek bulunmaktadır. Bu sadece evlilik değil, sevgili olma aşamasından bile korkan bir erkek için bile geçerlidir. Yani konu maddiyattan çok kendi korkaklığıdır. Bu tarz ilişkileri uzatmaya çalışmak hem sizi hem karşı tarafı yoracaktır.

Son olarak ise, gerçekten yaşadığı psikolojik ya da maddi sıkıntıları dile getiremediği için birden ortadan kaybolan erkeklerin varlığının da olmasıdır. Bu kişi ne sizi aldatıyor ne de sizinle gönül eğlendiriyor. Sadece söylemey çekindiği şeyleri yutmak için suskun bir tavır takınıyor. Bu gibi durumlarda bütün iş sizin bu suskunluğun nedenini bulup ona destek olmanızdan geçiyor.

Gerçekte Sevmeyen Erkek En Başta Nasıl Anlaşılır?

Yazımızın sonuna gelirken akıllara önemli bir soru geliyor. İyi güzel bu konular hakkında bilgi aldık ama en baştan kullanan erkeği nasıl anlayabiliriz? Bu gibi soruların net bir cevabı asla bulunmamaktadır. Dediğimiz gibi her insan farklıdır ve her kadının da bazı zaaf noktaları vardır. İşi bilen bir erkek fazladan ilgi göstererek bu kadını etkileyebilir. Bu nedenle öncelikle hemen ilk haftasından biriyle sevgili olmaktansa yüz yüze görüşmeler yapmak çok önemlidir. İnsanlardan mesajlaşma yoluyla karakterlerini saklayabilirler. Fakat buluşma gerçekleştiğin yüz ve mimiklerini asla saklayamazlar. Sizler ise telefondan hoşunuz giden flörtünüzle birkaç buluşma yapın. Söylediği ilgi dolu sözlerin sizin kanınıza girmek için olabileceğini asla unutmayın ve en önemlisi yakın arkadaşlarınızı dinleyin. Gerçekten yakın olan bir arkadaşınız sizi kırmak pahasına da olsa doğruları söyleyecektir. Bunun dışında hayatta bazı şeylerin de tecrübe ederek öğrenilebileceğini de unutmayın.

Bugünkü yazımızda İlişkide Kullanan Erkek Nasıl Davranır Sebepleri ve Anlama Yolları hakkında bilgilendirici bir içerik hazırladık. Bizler her ne kadar ilişki psikoloğu değiliz. Fakat çok fazla yerli ve yabancı kaynaktan bilgileri harmanlayıp elimizden geldiğince sizlere sunduk. Bu gibi yazıları okumak isterseniz buraya basarak diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.